Instagram’da Şarkı Klibi Nasıl Paylaşılır?

Instagram’da Şarkı Klibi Nasıl Paylaşılır?
Instagram’da Şarkı Klibi Nasıl Paylaşılır?

Son 2 yılın en çok gelişmekte olan uygulamalarından Instagram uygulamasının yeni getirmiş olduğu canlı yayın ve hikaye paylaşma özelliği sayesinde genç ve yaşlı ayırt etmeden herkesin en çok kullanmış olduğu uygulama haline geldi. Bir zamanlar Facebook popüler iken şu an Instagram uygulaması oldukça popüler ve herkesin severek kullanmış olduğu Instagram uygulamasında bugün sizlere nasıl video klip yükleyebileceğiniz konusunda bilgi vermek isterim. Instagram uygulamasına şarkıyı klibi paylaşabilmek için ilk olarak o klibi telefonunuzda yer alması gerekmektedir lakin Instagram uygulamasında maksimum 60 saniye kadar video klip paylaşılabildiği için paylaşacağız videonun maksimum 60 saniye olması gerekmektedir. Bunun için paylaşacağız videoyu kırpmayı ve düzenlemeyi kesinlikle unutmayın. Ayrıca paylaşacağınız şarkı klibini şayet kendi telefonunuzun kamerası ile çektiyseniz veya yüksek çözünürlü ise bu çözünürlük üzerinde oynama yaparak paylaşacağınız klibinin boyutunu düşürün. Biliyoruz ki Instagram uygulamasına yüksek boyutlara sahip olan videolar yüklemek istediğiniz takdirde Instagram durduruldu şeklinde bir hata almanız kaçınılmazdır.

Video Nasıl Kırpılır?

Paylaşmak istediğiniz video klibinin boyutu oldukça çok fazla ise gösterilmemesini istediğiniz kısımları videodan kaldırarak hem boyutunu düşürebilir hem de video süresini kısaltabilirsiniz. Peki, bir video nasıl kırpılır? Video kırpmak için ilk olarak bir programdan yardım almanız gerekmektedir, telefonda kırpma işlemi yapacaksanız telefonunuz için uygun olan uygulamaları uygulama mağazalarından indirerek kırpma işlemini yapabilirsiniz. Eğer ki bilgisayarda kırpma işlemi yapacaksanız, Online Video Kırpma sitelerine giderek buradan video kırpma işlemini kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. Online bir şekilde video klip kırma boyutu en fazla 500MB’dır. 500MB’dan fazla olan videoları maalesef ki online olarak kırpamazsınız bunun için bilgisayarınız için video kırpma programı gerekmektedir.

  • İnternet üzerinden video kırpmak için; http://online-video-cutter.com/tr/ adresini ziyaret edebilirsiniz.
  • Twitter uygulamasını kullanıyorsanız, Twitter uygulamasında videolu tweet paylaşarak ve ardından paylaştığınız tweetde yer alan videoyu indirerek basit kırpma işlemini yapabilirsiniz.

Şarkı Klibini Nasıl Paylaşabilirim?

Paylaşmak istediğiniz şarkı klibinin kısa ve boyutunun küçük olmasına özen gösteriniz ve ayrıca paylaşmak istediğiniz videonun telefonunuzda yer alması gerekmektedir. Bunun haricinde Instagram uygulamasına giriş yaparak, orta kısımda yer alan artı (+) işaretine dokunarak buradan paylaşmak istediğiniz videoyu bulup Instagram’dan kolaylıkla paylaşabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Instagram Virüs Nasıl Temizlenir? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Okumaya devam et
Görüşünü Belirt Kazan

Halide - 31 Ocak 2018 - 14:30

Guzel

MAHMUTTAT - 29 Mayıs 2019 - 18:34

SÖZ YAZARI