Instagram’da Repost Nasıl Yapılır?

Instagram’da Repost Nasıl Yapılır?
Instagram’da Repost Nasıl Yapılır?

Instagram’da sık sık karşılaşmış olduğumuz konulardan biri olan Repost olayıdır bu Repost sistemi sayesinde bir çok videoyu kendi telefonlarımıza indirebilmekteyiz. Eğer ki sizlerde Instagram’da bir videoyu alıntılı olarak paylaşmak istiyorsanız Google Play’in popüler uygulaması olan Instagram Repost uygulamasını indirerek bunu yapabilirsiniz. Güvenilir ve birçok kişinin alıntılayıp kullandığı uygulamalardan olan Instagram Repost nedir? Instagram’da bir arkadaşınızın ve ya bir sayfanın paylamış olduğu videonun üzerine o kişinin kullanıcı adını ekleyen bir uygulamadır. Uygulama çalışma prensibi şu şekildedir, videoyu sizin telefonunuza indiriyor ve ardından videonun üzerine o kişinin kullanıcı adını ve resmini küçük bir şekilde videonun köşelerine sabitlemektedir. Daha sonrasında videoyu sizin paylaşmanıza izin vermekte olan Repost uygulaması ile sizlerde bir videoyu alıntılayıp paylaşabilirsiniz. Ayrıca sadece video değil, bunun haricinde bir resim / fotoğrafı da alıntılayıp paylaşmanıza izin vermektedir. Peki Instagram’da Repost nasıl yapılır? Telefonunuza telefonunuzun işletim sistemini destekleyen marketler üzerinden telefonlarınıza bu uygulamayı indirmeniz durumunda sizlerde Repost yapmaya başlayabilir ve istediğiniz gönderiyi alıntılayıp (o kişinin kullanıcı adı ile resmini videoya otomatik olarak Repost uygulaması ile ekleyip) paylaşabilirsiniz.

Nasıl Yapılır?

Instagram’da Repost uygulamasını kullanmak oldukça basittir, zaten kullanımı oldukça basit olduğundan dolayı bir çok kişi tarafından kullanılmaktadır. İlk olarak telefonlarınıza bu uygulamayı indirip uygulamaya giriş yapınız. Uygulama sizden izin isteyecektir ve uygulamaya bu izinleri vererek uygulamayı kullanmaya başlayabilirsiniz. Hadi gelin bunu resimli olarak anlatım yapalım.
Instagram uygulamasında hangi gönderiyi Repost yapacaksak onu hemen üzerinde yer alan üç nokta işaretine dokunun ve açılan kısımlar arasında yer alan “Paylaşım URL’sini kopyala” seçeneğine dokunun.
Daha sonrasında Repost uygulamasını açınız ve göreceksiniz ki karşınıza “URL adresini kopyalamış olduğunuz gönderi” çıkacaktır. Bu gönderiye dokunun.
Gönderiyi açtıktan sonra alt kısımdaki seçenekleri kullanarak Repost’ta yer alacak olan kişinin nerede yer almasını istiyorsanız o konumlara dokunarak ayarlayabilir ve siyah – beyaz renkte ekleyebilirsiniz.
*Ayrıca son bir şey daha eklemek isterim, Repost uygulamasına gelen güncellemelerden sonra sanırım artık izin istemiyor ve direk olarak sizi uygulamaya yönlendirmektedir.

Instagram Repost Durduruldu Hatası

Eğer ki bu Repost uygulamasını kullanırken durduruldu hatası alıyorsanız uygulama haricinde diğer çalışan uygulamaları kapatmanız yeterli olacaktır. Özellikle Android telefonlarda çok yaşanan sorunlardan biri olan bu sorunu çözebilmek için, telefonunuzda çalışmakta olan ve aşırı derecede RAM tüketen uygulamaları kapatarak bu sorunu kökten çözebilirsiniz.

Instagram Repost Error Hatası

Genelde şifresini değiştiren ve ya hesabını donduran kişilerde yaşanan sorunlardan biridir. Bu sorunu çözebilmek için hesabınızı kontrol etmeniz yeterlidir, eğer ki daha önceden Repost uygulamasına vermiş olduğunuz izini kaldırdıysanız tekrardan izin vermeniz durumunda sorun çözülecektir. Bunun için Repost uygulamasını kaldırıp baştan kurabilir ve ya uygulamayı sıfırlayabilirsiniz. Sıfırladıktan / kaldırdıktan sonra uygulamaya tekrardan giriş yapmanız durumunda sorunlar çözülecektir.

Bir önceki yazımız olan Instagram Durduruldu Hatası - Çözümü başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Okumaya devam et
Görüşünü Belirt Kazan