Instagram Yakındakiler Nedir?

Instagram Yakındakiler Nedir?
Instagram Yakındakiler Nedir?

Instagram uygulaması en iyi sonuçlar vermeye devam ediyor, bizlere artık yanımızdan geçen insanların Instagram profillerini gösterecek hale gelen Instagram uygulamasının son gelişmiş olduğu özelliklerden olan Instagram’da yakınındakiler seçeneği sayesinde artık çevremizde herhangi bir kişi fotoğraf paylaştı ise o kişi bizlere yakınımızda olarak gözükmektedir. Instagram uygulaması konum olarak fotoğraflara yer eklememiz konusunda bizlere yardımcı olmaktadır, çekilmiş olduğumuz fotoğraflara efektler ekleyebiliyor, uzun uzun açıklamalar yapabiliyorken üstelik fotoğraflarımızın nerede çekildi sorusuna yanıt vererek istemiş olduğumuz konumda o fotoğrafın çekildiğine dair fotoğrafa ek bilgiler ekleyebiliriz. Instagram uygulaması 2016 yıllarında sürekli olarak gelişmeye devam ederken düzenlemiş olduğu Instagram’daki yerler sayesinde hemen hemen en iyi sonuçları vermeyi başarmış durumda. Sizlerde Instagram’da herhangi bir fotoğraf paylaşmadan önce fotoğrafa ek bilgi girerek çevrenizdeki insanların sizleri bulması konusunda avantaj yakalayabilirsiniz. Peki Instagram uygulamasının yerler özelliği nasıl kullanılır? Instagram’da yakınımda paylaşılan fotoğrafları nasıl bulabilirim?

Instagram’da Yakın Yerlerde Paylaşılan Fotoğrafları Bulmak

Çevrenizde bir kişinin en son hangi fotoğrafları paylaştığına dair bilgi sahibi olmak istiyorsanız da hemen Instagram Ara kısmına giderek bu üst kısımda bulunan YERLER seçeneğine dokunun. Karşınıza sizden eğer ki konum bilginiz kapalıysa konum bilginizi açmanızı isteyecektir, buradan konum bilginizi açarak çevrenizde en son paylaşılan ve size yakın olan kısımlardaki fotoğrafları bulabilirsiniz. Örneğin olayı şu şekilde daha basit yoldan özetleyebiliriz; yolda giderken bir kişi yanınızdan geçti ve bu kişiden oldukça çok hoşlandığınızı varsayalım. Eğer ki hoşlanmış olduğunuz kişi yakınlarınızda herhangi bir konumlu fotoğraf / gönderi paylaşmış ise o kişinin Instagram hesabına kolaylıkla erişebilirsiniz. Yine çevrenizde herhangi bir Cafe, özel işletme veya önemli yerleri arıyorsanız ya da çevrenizde neyin olup olmadığını kontrol etmek istiyorsanız da yine Instagram’da yer alan YERLER seçeneği sayesinde bilgi sahibi olabilirsiniz.
Bir nevi Swarm uygulaması görevini görmekte olan Instagram Yerler seçeneği sayesinde bir çok bilgiye ve bir çok kişiye kısa sürede ulaşabilirsiniz, lakin son bir hatırlatma telefonlarınızda konum bilgilerinin sürekli olarak paylaşılması telefonunuzun şarjının kısa sürede bitmesine neden olacaktır. Bunun için konum bilgisini ihtiyaç dışında kullanmamaya özen gösterin ve internet paketinizi seviyorsanız da yine Instagram uygulamasını çok kullanmamaya özen gösterin.

Bir önceki yazımız olan Instagram’da Silinen Fotoğrafları Geri Getirmek başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Okumaya devam et
Görüşünü Belirt Kazan