Instagram Sürekli Donuyor Ne Yapmalıyım?

Instagram Sürekli Donuyor Ne Yapmalıyım?
Instagram Sürekli Donuyor Ne Yapmalıyım?

Hani bir ilişki vardır, bir taraf yapıcıdır bir taraf yıkıcıdır. İşte Instagram’da tam öyle, sürekli bir yenilik yapayım derken bir tarafları yıkıyor. Instagram’a gelen tasarım güncellemesinin ardından maalesef ki en baba yiğit telefonlarda bile Instagram donması mevcut. Ayrıca gelen güncellemelerden sonra telefonlarda aşırı ısınmaya neden olmaktadır, nerde o sade ve eski logolu Instagram? Her neyse Instagram’ın bu kasma sebebi ise aşırı derecede telefonunuzu bunaltmasından kaynaklanmaktadır. Dediğim gibi en baba yiğit telefonlarda bile kasmaya başlayan Instagram normal düzeyde olan telefonlarda Allah bilir neler yapıyordur. Instagram’da donma sebeplerinden biri ise telefonunuzda yer alan RAM’in eksik olmasıdır, yeterli kadar RAM sahibi değilse telefonunuz donması oldukça normaldir. Instagram’da bu donma sorununa bir çözüm üretmek istiyorsanız telefonunuzda gereksiz olan ve gereksiz yere çalışmakta olan uygulamaları kaldırıp çalışmalarını durdurabilirsiniz. Telefonunuzda kullanmadığınız uygulamaları kaldırmanız durumunda bir nebze dahi olsa Instagram’ın sorunsuzca çalışmasını sağlayabilirsiniz. Lakin özellikle videolu sayfalara girdiğiniz zaman bir sonraki videoya geçmek için aşağı inerken yine donmalar ortaya çıkacaktır, bunun için bizlerin değil Instagram’ın çözüm bulması gerekmektedir. Instagram’da donma sorunlarının başlıca çözümlerini şu şekilde listeleyebiliriz.

Instagram Donma Sorunun Çözümü

 1. Clean Master (temizlik / hızlandırma) Uygulamasını Kurunuz.
  • İlk olarak telefonlarımızda gereksiz uygulamalar tarafından bırakılan gereksiz dosyaları silerek başlayabiliriz. Bunu bizim tespit etmemiz zor bunun için Clean Master adlı uygulamadan destek almamız en doğru seçenek olacaktır. Telefonlarımıza indireceğimiz Clean Master uygulamasıyla temizlik ve hızlandırma çalışmaları yaptıktan sonra Clean Master uygulamasını telefonlarınızdan kaldırmayı unutmayın.
 2. Gereksiz Uygulamaları Kaldırın
  • Gereksiz çalışan uygulamaları kaldırmayı unutmayın, nasıl desem telefonunuzda birden fazla efekt programı varsa diğerlerini kaldırın. Bir tanesi neyinize yetmiyor? Zaten güzel olsaydınız şuan bir sevgiliniz olurdu, şaka yapıyorum tabi ki bu tür uygulamaları kullanmanız herhangi bir sorun yaratmayacaktır lakin uygulamalardan gelen bildirimleri (yenilik haberleri) kapatmanız yeterli olacaktır.
 3. Çalışan Müzik Oynatıcısı Varsa Kapatın.
  • Instagram’a girdikten sonra arka planda çalan şarkılarınızı kapatın. Telefonunuzda yer alan müzik oynatıcısında çalan parçayı kapatın, biliyorum müzik eşliğinde Instagram’da dolaşmak güzel oluyor lakin uygulamanın donması ve kasması konusunda en büyük etken arka planda çalışan müzik oynatıcısıdır.
 4. Güçlendirme ve Hızlandırma Yapın
  • Telefonunuzda eğer ki Hızlandırma / Güçlendirme seçeneği varsa bunu kullanmayı unutmayın. Eğer ki yoksa da gerek yok, Clean Master uygulamasını tavsiye etmem zaten kendisi başlıca dert.

Bir önceki yazımız olan Instagram'ı Nasıl Güncelleyebilirim? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Okumaya devam et
Görüşünü Belirt Kazan