Instagram Silinen Mesajlar Geri Gelir Mi?

Instagram Silinen Mesajlar Geri Gelir Mi?
Instagram Silinen Mesajlar Geri Gelir Mi?

Popüler olmaya yüz tutmuş olan uygulamalardan olan Instagram uygulamasında son gelen tasarım güncellemesinin ardından çok eleştiriler alsa dahi bir çok kişi yine usanmadan kullanmaya devam etmektedir. Tasarım görüntüsü şuan için göze hoş gelmese de, uygulamalar listesinde eski görüntüsüne sahip olan Instagram uygulamasını arasak dahi bir türlü bulamadığımız yeni Instagram uygulaması artık eskisine göre daha farklı bir şekilde çalışmaktadır. Yeni güncellemeler ile birlikte artık birini engellediğimiz vakit o kişi ile olan konuşmalarımız kalıcı olarak Instagram tarafından otomatik olarak silinmektedir, ne yazık ki Instagram uygulamasında silinen mesajlarınızı yedeklemediyseniz maalesef ki bunu geri getiremezsiniz. Instagram’a gelen bu özellik bir çok kişi tarafından bilinmemektedir, bunun için önceden bir kişiyi engellediğimiz zaman onunla olan mesajlarımız duruyor iken şimdi engellediğimiz zaman onunla olan sizdeki konuşmasını silinmesine neden olmaktadır. Instagram’ın geliştirdiği alt yapı ile eski sistemi geride bıraktığı bir geçmiş ile Instagram günümüzün popüler uygulaması olmaktan vazgeçmiyor. Peki, Instagram’da silinen mesajlar geri gelir mi? Mesajlar nasıl yedeklenir merak ediyor musunuz?
Instagram’da silinen mesajlarınız maalesef ki herhangi bir yere yedekleme yapmadığınız sürece geri gelmez. Lakin siz kendi mesajınızı sildiğiniz zaman karşı tarafta da silinmeyecektir, yani karşı tarafın gelen kutusunda sizinle olan konuşmalar halen duracaktır. Instagram’a gelen bu DM özelliği zamanlarında biriyle konuştuğumuz olan konuşmayı sildiğimiz de otomatik olarak karşı tarafta da silinmekteydi lakin bu sistem  şuan için geçerli değil.

Instagram Mesajlarımı Nasıl Yedekleyebilirim?

Artık not almak, herhangi bir sözü kağıda yazmak yerine hemen skrinşat (screenshot) yapmanız yeterli olacaktır. Günümüzde bir çok kişinin yazmak yerine kullandığı not alma sistemini sizlerde Instagram’da DM’lerin ekran görüntüsü alarak yedekleyebilir ve kalıcı olmasını sağlayabilirsiniz. Bunun haricinde maalesef ki Twitter’da ve ya Facebook’ta bulunan yedekleme sistemi şuan için Instagram için geçerli değil.

Karşı Taraftaki Mesajlarımı Nasıl Silebilirim?

Evet, artık böyle bir şey mümkün değil lakin bir kaç istisnalar mevcut. Instagram’a gelen güncellemelerden sonra bir kişideki olan konuşmalarınızın kalıcı olarak silinmesini istiyorsanız, o kişinin sizi engellemesini sağlamanız durumunda o kişideki mesajlar silinecektir lakin o kişi sizin engellenizi kaldırdıktan sonra mesajlarınız geri gelecektir bunun için o kişi sizi engelledikten sonra hesabınızı silmeyi unutmayın. Instagram’da bir kişi tarafından engellendiğiniz zaman onun gelen kutusunda yer alan konuşmanızın silinmesine neden olacaksınız. Lakin o kişi sizin engellinizi kaldırdıktan sonra, konuşmalarınız tekrardan gelecektir o kişi sizin engellenizi kaldıramaması için hesabınızı silmeyi unutmayın.
Karşı tarafın sizi 1 kereliğine engellemesi durumunda onunla olan mesajlarınızın o kişinin DM kutusundan silinmesini sağlayabilirsiniz, bu özellik geçtiğimiz son Instagram güncellemesinde gelmiştir ve pek bilinmeyen özelliklerdendir. Eğer sizlerde daha fazla Instagram hakkında bilgi sahibi olmak ve Instagram’ın şifrelerini öğrenmek istiyorsanız mutlaka alt kısımdaki yazılarımıza göz atabilirsiniz.
Ve ayrıca Instagram’da silinen mesajları geri getirmek istiyorsanız da bunun için maalesef ki bir bardak su içmeniz yeterli olacaktır, Instagram’da silinen mesajlar geri gelmemektedir. Önceden x kişisi ile olan konuşmalar önbellek sayesinde geliyor iken şuan için bu işlemler geçerli değil.

Bir önceki yazımız olan Instagram Ekran Görüntüsü Çeksem Bildirim Gider Mi? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Okumaya devam et
Görüşünü Belirt Kazan

Anonim - 23 Aralık 2017 - 23:54

olmaz boyle . nerdese sakli kalmali mesajlar.telefondan silsekde instiqram deposunda kalmalidi butun mesajlar

  kozbon - 24 Aralık 2017 - 01:35

  Merhabalar, Instagram’da mesajlarınızı siz silmediğiniz sürece silinmez.

   Nefes - 28 Şubat 2018 - 17:24

   Ya demşn yazdım ama görülmüyor sanırım..ben mesajları acmam..gönderen kişi sayısı sağ üst köşede kırmızı sekşlde durur..bazen 3 gün bazen 1 gün bazende 2 durur sonra ben acmasamda ordan o kişi sayısı silşnmiş oluyor ve dm ye girdiğimde mesajlar duruyor..yani mesajlar acılmış oluyor silşnmiş değil..fakat demşn 2 kişi hikayame cevap vermişti bende sabahtan beri girmedim ama gönderenleri biliyorum..demşn girdim mesajlar kişilerle beraber silinmiş..instagramı güncelledim ondan mı oldu acaba?

   Met - 28 Şubat 2018 - 20:30

   Ben instagram hesabimi sileli 7 ayi bi mesaja ulasmak istesem ulasamayacakmiyim instagram sirketi bunlarin arsivini tutmuyormu

    Kozbon - 1 Mart 2018 - 02:13

    Merhaba efendim, böyle bir işlem maalesef ki mümkün değil. Sizler hesabınızı sildikten sonra sizlerin mesajlarınız – beğenileriniz ve diğer yaptığınız yorumlar vs. hepsi kalıcı olarak Instagram’dan silinmektedir.

Nefes - 28 Şubat 2018 - 17:20

Ya ben bir soru sormak istiyorum..benim dm ye gelen mesajları acmıyırum..sadece işte sağ üst köşede mesaj yazan kişilerin sayısı gözüküyor 2 3 felan diye kırmızı sekilde..yani ben hiç açmıyorum sonra bir kaç gün geçiyor..bi bakıyorum ordan kırmızı sayılar gitmiş..mesajlar duruyor ama..fakat bugün 2 kişiden mesaj gelmişti hikayeme cevap vermişlerdi..şimdi girdim mesajlar silinmiş gönderen kişilerde silinmiş..bu nasıl olabiliyor..instagramdan çok iyi anlayan biri bana cevap verebilir mi acaba?