Instagram Resim Yakınlaşma Nasıl Yapılır?

Instagram Resim Yakınlaşma Nasıl Yapılır?
Instagram Resim Yakınlaşma Nasıl Yapılır?

Instagram her geçen saniye bütün telefonlarda yerini alıp büyümeye devam ediyor, geçtiğimiz günlerde yeni tasarımına ve yeni logosu konusu hakkında eleştiriler almakta olan Instagram’da en büyük eksikliklerinden biri olan fotoğraf yakınlaştırma özelliğinin bulunamamasıdır. Instagram uygulamasında ilerleyen zamanlarda gelmesi beklenen resim yakınlaştırma seçeneği ile artık eskisine göre daha keyifli olacak gibi gözükür iken bu özellik şuan için WhatsApp için geçerli olacak. WhatsApp uygulamasında, profil resmini yakınlaştırma özelliği eklendikten sonra kısa bir süre içerisinde Instagram için de geçerli olması beklenilmektedir, Instagram uygulaması için şuan resim yakınlaştırma, fotoğrafa zoom yapma gibi bir özellik yok lakin elimiz kolumuz bağlı bir şekilde oturacak değiliz bunun için sizlere bir çözüm yolu olan, zoom yapma yöntemini kullanabilmek için ekran görüntüsünü almanız yeterli olacaktır. Instagram üzerinden ekran görüntüsü alıp telefonunuzda bulunan galeri kısmından fotoğraflarınıza bakarak, çekmiş olduğunu ekran görüntüsü ile resmi yakınlaştırıp detaylı bir şekilde görüntüleyebilirsiniz, şuan için Instagram’da geçerli olmayan resim yakınlaştırma seçeneğini bu şekilde alternatif bir yol üzerinden çözümler üretebiliriz. Instagram uygulaması her geçen gün gelişmekte olup kısa sürede eklenmesi beklenen özelliklerden sadece biri bu değil, Facebook tarafından yönetilen uygulamalardan olan Instagram ilerleyen zamanlarda tekrardan büyük bir güncelleme alacak gibi gözükmektedir. Her neyse peki telefonlarımız da nasıl ekran görüntüsü çekebiliriz bunun hakkında da kısa bir özet geçelim hemen.

Instagram Zoom Yapma Özelliği Eklendi

Artık ekran görüntüsü çekme işlemi ikinci bir seçenek olarak olarak düşünebiliriz, biliyoruz ki Instagram uygulaması 31.08.2016 tarihinde Ağustos ayının son güncellemesini alarak yeni eklemiş olduğu özelliklerden olan Zoom Yapma özelliğini şuan için Instagram (Beta) kullanıcılarına sunmuş durumda. İlerleyen günlerde bütün kullanıcılarına Zoom yapma özelliğini sunulması beklenen Instagram uygulamasına artık bir fotoğrafı yakınlaştırmak için iki parmağımız ile fotoğrafları sağa sola orantılı bir şekilde çekerek fotoğrafı istediğimiz kadar yakınlaştırabileceğiz. Lakin fotoğraf yakınlaştıkça doğal olarak ne kadar büyütülür ise kalitesi o kadar düşmüş olmaktadır.

Ekran Görüntüsü Nasıl Çekilir?

Instagram üzerinden fotoğrafları yakınlaştırmak icin ekran görüntüsüne ihtiyaç duyarız bunun için ekran görüntüsü alabilmek için bir çok telefonda değişmeyen standartlardan olan ses kısma tuşu ile güç tuşuna basma durumunda ekran görüntüsü çekebilirsiniz. Bunun haricinde, telefonunuzun farklı şekillerde ekran görüntüsü alma yöntemi bulunabilir ekran görüntüsünü nasıl alacağınız konusunda bilgi sahibi olmak için internette telefonunuz modelini ekleyerek ekran görüntüsü alabilirsiniz. Eğer ki ekran görüntüsünü nasıl alacağınız konusunda en ufak bir bilginiz yoksa alt kısımdan bizlere hangi model telefon kullandığınızı belirtirseniz sizlere yardımcı olabiliriz ve nasıl ekran görüntüsü çekeceğiniz konusunda bilgi verebiliriz.

Instagram uygulamasında şuan için geçerli olmayan fotoğrafa zoom yapma, fotoğraf yakınlaştırma, resim büyütme seçenekleri ilerleyen zamanlarda Instagram güncellemesi sonrasında aktif olacaktır lakin şuan için ekran görüntüsü alıp galeriden fotoğraf yakınlaştırması yapabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Instagram'da Fotoğraf Nasıl Ortalanır? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Okumaya devam et
Görüşünü Belirt Kazan