Instagram Kullanıcısı Nedir?

Instagram Kullanıcısı Nedir?
Instagram Kullanıcısı Nedir?

Instagram’da sıkça sorulan sorulardan biri olan Instagram Kullanıcısı nedir ne işe yarar hakkında bugün sizler için merak edilen konulardan biri olan bu konu hakkında biraz bilgiler vereceğiz. Instagram uygulamasını hemen hemen artık herkes kullanmaya başladı, bu kadar tercih edilmesinin ardından Instagram her geçen gün daha fazla yenilenmeye ve gelişmeye başladı. Gelişmesinin ardından artık daha uzun videolar yükleyebilme imkânı sunmaya başlayan Instagram’da 2015 yılında gelen büyük özelliklerden biri olan mesaj gönderme ve ya alma özelliği daha çok gelişerek mesaj isteği gönderebilme özelliği sunuldu. Böylelikle hem arkadaşlık kurma işlevinde hem gündemi birkaç kişi sayesinde kolaylıkla takip edebilme imkanı sunulmaktadır. Peki Instagram’da denk gelmiş olduğumuz mesaj kutumuzda yer alan Instagram kullanıcısı adı nedir. Instagram üzerinden Direk Mesaj olarak konuşmuş olduğumuz kişilerin mesaj geçmişini silmezseniz ve konuşmuş olduğunuz kişi hesabını kapattığı vakit yani Instagram hesabını kalıcı olarak silerek ve ya geçici olarak kapatarak Instagram’a ara vermiş kullanıcılar için geçerlidir. Eğer daha önceden konuşmuş olduğunuz kişinin profiline erişemiyor ve daha önceki DMlerinizde o kişinin kullanıcı adı ile profil resmi yer almıyor ise muhtemelen konuşmuş olduğunuz kişi Instagram’a veda etmiştir.

Beni Mi Engelledi?

DM üzerinde göreceğiniz Instagram Kullanıcısı adı olarak belirtilen boş bir profil sizi engellemiş olamaz, eğer o kişi sizi engelleseydi yine de profil resmi ve kullanıcı adı gözükmeye devam edecekti. Bunun için Instagram’da kullanılan Instagram Kullanıcısı profili sadece hesabını donduran, silen kişiler için geçerlidir. Peki bu durum karşısında bir kişinin Instagram hesabını silip silmediğini öğrenmek istiyorsanız ne yapmanız gerektiği konusunda bazı detaylar vereceğim. İlk etapta karşı tarafın kullanıcı adını hatırlamanız gerekmektedir, ardından instagram.com adresine gidiniz. Karşınıza kayıt ol sayfası çıkacaktır, kayıt ol kısmına sizi engellediğini düşündüğünüz kişinin kullanıcı adını yazınız ve bir hata alırsanız “zaten mevcut” gibisinden bu durum karşısında o kişi hesabını silmemiş, dondurmuştur.

Bir önceki yazımız olan Instagram Mesajı Okunmadı Olarak İşaretle Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Okumaya devam et
Görüşünü Belirt Kazan

Derya tufan - 2 Ağustos 2018 - 14:58

Peki mesajlar silinmez mi ben hesabımı sildim halen mesajlar duruyor neden ?