Instagram İşletme Profili Nedir? Nasıl Açılır?

Instagram İşletme Profili Nedir? Nasıl Açılır?
Instagram İşletme Profili Nedir? Nasıl Açılır?

Instagram uygulaması her geçen gün daha fazla özellik ile daha fazla kullanıcıya hitap etmeyi hedeflemektedir. Instagram uygulamasının en dikkat çekici özelliklerinden olan Instagram Stories özelliğinin hemen ardından bir özellik daha yayınlanmış olan Instagram uygulaması işletme profili sayesinde tam ticaret platformlarına dönmüş durumda. Biliyoruz ki Instagram’da ürün satışı gerçekleştirmek diğer platformlara daha kolay ve daha hızlı. Bu şekilde bir çok işletme artık normal satışlarını Instagram uygulamasından daha fazla kitleye pazarlayabiliyor ve daha hızlı bir şekilde işlemlerini halledebilmektedir. Aynı şekilde tüketiciler Instagram uygulamasında aramak istediği her ürünü daha kolay ve daha detaylı bir şekilde görebilmekteler. Bugün ise siz değerli takipçilerimiz adına paylaşacağımız Instagram işletme profillerine nasıl geçiş yapabileceğiniz konusunda bilgiler paylaşacağım ve bu şekilde sizlerin de bir işletmeniz varsa işletme olan profilinizi normal kişisel profilden taşıyıp işletme profili yapabilirsiniz. Instagram uygulamasında işletme profiline geçiş yaparak tüketicilerin sizinle daha hızlı bir şekilde iletişime geçmelerini sağlayabilir ve bunun haricinde ne büyük özelliklerden olan gelen istatistikleri en iyi şekilde analiz edebilme şansını Instagram işletme profili sayesinde yakalayabilirsiniz. İsterseniz Instagram işletme profilinin ne olduğu konusunda, işletme profilinin özelliklerinden biraz bahsedelim.

Instagram İşletme profilinin bana göre en güzel yönü analiz seçeneğinin ücretsiz olarak sunulmasıdır, Instagram’da normal profilden işletme profiline geçiş yaparak sizlerde paylaşmış olduğunuz ürünlerin kimlere ne kadar çok kitleye ulaştığı konusunda bilgi sahibi olabilirsiniz. Yine profilinize hızlı iletişim bilgilerinizi ekleyerek insanların sadece bir dokunuşu sayesinde sizinle direk olarak iletişime geçmelerini de sağlayabilirsiniz. Yine bir diğer özelliklerden olanı ise, işletme profili sizi daha havalı ve daha resmi olarak gösterecektir bu durum karşısında daha fazla satış yapma olanağını hızlı bir şekilde sizlerde yakalamış olacaksınız.

Instagram’da İşletme Profiline Nasıl Geçiş Yapabilirim?

Şuan için birkaç rivayetlere göre Türkiye ve bazı ülkelere sunulmamaktadır gibisinden bazı konulara denk geldim lakin bu konular tamamen asılsızdır ve sizlerde Instagram işletme profiline geçiş yapmak istiyorsanız Instagram uygulamasını güncelleyip Facebook hesabınızı bağlamanız yeterli olacaktır. İşletmenize ait bir Facebook sayfasının bulunması durumunda otomatik olarak sizin de hesabınıza İşletme Profiline geçiş yap seçeneği aktif hale gelecek ve bu durum sayesinde sizlerde hesap ayarları kısmından Instagram profilinize geçiş yapabileceksiniz.

Bir önceki yazımız olan Instagram "Beğendiğin Fotoğraflara Göre" Nedir? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Okumaya devam et
Görüşünü Belirt Kazan