Instagram Hikaye (Stories) Nedir?

Instagram Hikaye (Stories) Nedir?
Instagram Hikaye (Stories) Nedir?

Snapchat uygulamasını kullanıyorsanız bugün saat 16:00 gibi Instagram’a gelen hikaye özelliği mutlaka sizlere tanıdık gelecektir lakin bu yenilik Snapchat uygulamasıyla birebir aynı değil. Peki bugün gelen özelliklerden olan Instagram hikaye nedir? Bunun için Instagram uygulaması yine farkını ortaya koymuş ve farklı bir şekilde kendi kullanıcıların hikaye paylaşmasını sağlamaktadır. Instagram uygulamasında artık bizlerde tıpkı Snapchat uygulamasında hikaye adı altında fotoğraflar paylaşabilir ve bu fotoğrafların üzerine istediğimiz gibi yazılar yazabilir, istediğimiz emojileri ekleyebilir, Instagram’ın sunmuş olduğu renkli çizgiler ile çizimler yapabiliriz. Instagram’a bugün gelmiş olan hikaye özelliğini belli kişilerin görmemesini sağlayabiliriz, ayrıca hikayeye yanıt olarak sizlere mesaj gönderilmesini sağlayabilirsiniz. Yine Snapchat uygulamasında olduğu gibi hikayelere kimlerin bakmış olduğu özelliği yine Instagram uygulamasında da mevcut, Instagram’a eklenen hikaye özelliğini sizlerde kullandıysanız ve bu hikayenizi yani fotoğrafınızı çektiyseniz Instagram’da bu fotoğrafa kimlerin baktığı konusunda bilgi sahibi olabilirsiniz. Aynı şekilde eğer ki siz bir kişinin hikayesine bakarsanız o kişi sizin ona ait olan hikayesini okuduğunuzu görebilir. Yani hikayelere baktığınız vakit karşı tarafın haberi olmaktadır onun için bütün hikayelere bakmamaya özen gösterin. Özellikle eski sevgilinizin paylaşmış olduğu hikayeleri farklı fake hesap adı altında bakarak bir şekilde fail olmanızı engelleyebilirsiniz. Instagram Stories hakkında en çok merak edilen konular hakkında da bilgiler ekledim.

Instagram Hikaye Gülücük Nasıl Eklenir?

Instagram Hikaye özelliğine gülücük ekleyebilmek için ilk olarak emoji desteği olan bir klavyeye sahip olmanız yeterli olacaktır. Eğer ki telefonunuzun klavyesinde emoji özelliği yok ise Google Play üzerinden emojili klavyeler indirebilirsiniz. Telefonunuzun klavyesinde emoji özelliği varsa da çekmiş olduğunuz fotoğrafın hemen sağ üst köşede “Aa” yazan işaretine dokunuyorsunuz ve ardından klavyeniz ile emoji ekliyorsunuz ve bu emojiyi istediğiniz yere taşıyabiliyorsunuz.

Instagram Hikayelerimi Kimler Görmüş Nereden Bakabilirim?

Kimlerin hikayelerinizi okuduğunu merak ediyorsanız ilk olarak paylaşmış olduğunuz hikayeyi açınız ve ardından alt kısımda göz işareti (hayır, illuminati değil) çıkacaktır o göz işaretine dokunup yukarı doğru kaydırdığınız vakit kimlerin hikayelerinize baktığını görebilirsiniz.

Instagram’da Hikaye Nasıl Silinir?

Instagram’da hikaye silebilmek için, hangi hikayenizi silmek istiyorsanız onu açınız ve ardından fotoğrafın hemen altında bulunan ÇÖP KUTUSU işaretine dokunarak hikayenizi silebilirsiniz. Lakin (Evet – Hayır) gibisinden sizlere herhangi bir soru sormamaktadır direk hemen hikayenizi silmektedir.

Instagram’da Hikaye Yazı Nasıl Büyütülür?

Hikaye üzerinde yazmış olduğunuz yazıyı büyütebilmek için, yazınız üzerine dokunarak sağa ve sola çekerek büyütebilirsiniz ayrıca ters işlem yaparak yazıyı küçültebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Instagram'da Repost Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Okumaya devam et
Görüşünü Belirt Kazan