Instagram Hesabını Kapatmayı Henüz Bitirmedik

Instagram Hesabını Kapatmayı Henüz Bitirmedik
Instagram Hesabını Kapatmayı Henüz Bitirmedik

Instagram son zamanlar yeni arayüzü ile çok konuşulurken bir o kadar da çok eleştiriye tutuldu. Bilindiği gibi Instagram son 2015 Haziran tarihinden itibaren çok kullanıcı kaybetmeye başladı. Bunun üzerine Instagram 2015 Haziran tarihinde kaldırmış olduğu özelliği yani hesap dondurma özelliğini tekrardan aktif ederek kullanıcıların hizmetine sundu. Lakin bu yeniliklerin yanı sıra bir çok hata ile gelmeye devam etti. Bugün sizlere Instagram’da son zamanlarda en çok yaşanılan olaylardan biri olan “Hesabını Kapatmayı Henüz Bitirmedik” hatası hakkında detaylı bilgilere yer vereceğiz lakin bu bilgiye geçmeden önce sizlere bir önceki yazımız olan hesap dondurma bağlantısını paylaşmak isterim.

Instagram Neden Kullanıcı Kaybetti?

Instagram oldukça popüler olan ve her saniye milyonlarca fotoğrafın paylaşıldığı ve her saniye milyonlarca mesajların gönderildiğini düşünürsek, Instagram için işlem sonucu yavaşlılık söz konusu oluyor. Bunun için Instagram hesap dondurma, hesap silme gibi işlemleri bir süreliğine devre dışı bıraktı ve hesabını dondurmak ve silmek isteyen bir çok kişi hesabını silmek ve ya dondurmak yerine fotoğraflarını silip ve kullanıcı adını saçma sapan bir şey yaparak hesabını öylece bırakıp Instagramı terk etti ve geri dönmek istediği zaman ise kullanıcı adını saçma sapan bir şey yaptığından dolayı o hesaba bir daha erişemedi ve Instagram da bir hesap daha çöp oldu. Oysa Instagram böyle çöp hesap yerine kullanıcıların rahatlıkla hesaplarını dondurup tekrardan açmalarına izin verse etrafta böyle çöp hesaplar oluşmayacaktı ve çok geç olmadan Instagram tekrardan bu özelliği yani hesap dondurma özelliğini aktif etti. Peki Instagram kendi içerisinde yer alan yavaşlığı önlemek için bir çözümler bulmak zorundaydı ve öyle de oldu. Artık Instagram’da dondurulan hesaplar tekrardan aktif edilmesi biraz zaman alacak.

Hesabını Kapatmayı Henüz Bitirmedik Hatası (ÇÖZÜM)

Herkesin sevgilisi olan Instagram’da artık belli bir sınırlar mevcut, dondurmuş olduğunuz Instagram hesabını hemen açmanız mümkün değil ve yaklaşık 120 dakika yani 2 saatlik bir engel mevcut. Bu engel yani zaman dolduğu takdirde Instagrama tekrardan giriş yaparak hesabınızı tekrardan aktif edebilirsiniz.

Ne Yapmalıyım?

  1. Sürekli şifremi unuttum yapmayınız.
  2. Ortalama 120 dakika kadar süreyi bekleyiniz.
  3. Sık sık Instagrama giriş yapmayı denemeyin.

Hata Veriyor Neden?

  1. Instagram’da yaşanan yavaşlığı önlemek için.
  2. Sürekli hesap dondur / aç yapanlara müdahale etmek için.
  3. Kendi içerisinde yer alan sorguları hafifletmek için.
  4. Diğer sosyal medya platformlarından farklı olduğunu hissetirmek için

Son zamanlarda yapılan değişikliklerde artık sürekli şifre değiştirme, Instagram hesabınızın kayıtlı olmuş olduğu mail adresine sürekli şifre sıfırlama limiti de eklenmiş bulunmaktadır. Son zamanlarda Instagram çok değişti çok, bizlere Instagram hakkında sormak istediğiniz sorularınızı alt kısımdan yorum olarak belirtebilirsiniz, ilginiz için teşekkür ederiz.

Bir önceki yazımız olan Instagram Başkasının Beğendiklerini Görmek başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Okumaya devam et
Görüşünü Belirt Kazan

Anonim - 24 Şubat 2018 - 06:40

şifre sınırlandırması mı olur ya Allah askina adi üstünde güvenlik kendini güvende hissetmeyen herkes istedigi kadar sifre degistirir peki bu yazı ile karşılaşmamız hesabimizin dondugu anlamina mı gelir yoksa kapatıldıgı anlamina mı gelir? bi anda oldu cikis yapildi dedi somra bu yazi neden oldu anlamadim geri alabilir miyim ki?

Ela - 1 Nisan 2019 - 14:34

Arkadaşımın hesabını biri kapattı herhalde instagram kullanıcısı yazıyor ne olucak ?