Instagram Giden Mesajı Silme

Instagram Giden Mesajı Silme
Instagram Giden Mesajı Silme

Instagram’da yaşanan hatalar bir çok kişinin canını sıkmaya devam etmektedir, bugün karşılaşmış olduğumuz hatalardan biri olan Instagram’da takip etmiyorsun ama takip ediyormuşsun gibi gösterilen bir hata hakkında bilgiler verdikten sonra sizlere Instagram’da giden mesajı o kişi okumadan silmenin yönteminden bahsedeceğim. Evet yanlış duymadınız, Instagram’da giden mesajı silebilirsiniz. Instagram’da bir kişiye göndermiş olduğunuz mesajları silebilirsiniz lakin karşı tarafın size göndermiş olduğu mesajları o kişinin kutusundan silemezsiniz sadece kendi mesajlarınızı o kişinin gelen kutusundan silebilirsiniz. Instagram’da mesaj silme işlemi tamamen farklı olup her geçen gün değişmektedir, bir gün bakıyorsunuz mesajlar silinmiyor iken bir gün bakıyorsunuz mesajlar silinebilir halde. Instagram’ın en büyük eksiklerinden biri olan bir günü bir gününü tutmamasıdır, bizce her şey yeni görüntüsünden ve yeni logosundan sonra başladı. Bir bakıma şimdi Instagram’a da hak vermemiz gerekmektedir, Facebook (Mark Zuckerberg) tarafından yönetilen Instagram uygulamasının yanı sıra Facebook tarafından yönetilen bir çok uygulama mevcut olup her birine eminim ki vakit ayırılamamaktadır. Şimdi diyeceksiniz ki 2.000’den daha fazla çalışanı bulunan Facebook’un böyle bir bahanesi olamaz diyeceksiniz gerçi bir bakıma sizlerde haklısınız bizde kendimizi böyle avutalım.

Instagram uygulamasında göndermiş olduğunuz mesajları silmenin en kolay yolu mesaj gönderimini iptal etmek yeterli olacaktır. Instagram’da bir mesajı yanlış yazdıysanız ve o mesajı o kişi görmeden direk olarak silerseniz o kişinin gelen kutusundan kaldırmış olursunuz. Lakin her güzelin bir kusuru olduğu gibi Instagram’ın da bir kusuru mevcut, göndermiş olduğunuz mesaj için o kişiye bildirim gider, lakin mesajı sildiğiniz halde o bildirim o kişinin telefonunda yer alacaktır ve gitmeyecektir ama kişi gelen kutusuna baktığı vakit sizin göndermiş olduğunuz mesajı göremeyecektir.

Instagram Giden Mesajı Geri Alma

Instagram’da giden mesajı geri almak istiyorsanız geri almak istediğiniz mesajın üzerine uzun basınız ve ardından çıkan seçenekler arasından Mesaj Gönderimini İptal Et seçeneğine dokunarak sizlerde Instagram’da giden mesajı geri alabilirsiniz. Oldukça kolay bir sistem olan giden mesajı geri alma sistemi sayesinde gönderilen mesajlarınızı silebilirsiniz, lakin eğer ki karşı tarafa bildirim giderse mesajınızın bir kısmı bildirimde yer alacaktır.
Instagram’da giden mesajı silebilmek için, mesajın üzerinde uzun basın.
Instagram hakkında merak etmiş olduğunuz bütün soruların cevaplarını Instagram kategorimizde bulabilirsiniz, Instagram uygulaması 2016 senesinde çok geliştiğinden dolayı bir gün bir dediği tutmamaktadır belki de siz bu konuyu okurken mesajı geri alma seçeneği iptal olmuş olabilir bunun için denemekte ve ya alt kısımdan sorularınızı bizlere iletmenizde oldukça fayda var.

Bir önceki yazımız olan Instagram Hikaye (Stories) Nedir? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Okumaya devam et
Görüşünü Belirt Kazan

Önemli değil - 28 Kasım 2017 - 00:10

Ben instagramdan birine msj attım ama karşı taraf okumadan mesajın üstüne basıp iptal et demeden komple sohbeti sildim iptal olmuş olur mu karşı tarafa gitmişmidir ?

    kozbon - 28 Kasım 2017 - 14:54

    Merhaba, giden mesajı geri çekseydiniz daha mantıklı olurdu. Mesajınızı karşı taraf görmüştür.