Instagram “Expired Token” Hatası Nedir?

Instagram “Expired Token” Hatası Nedir?
Instagram “Expired Token” Hatası Nedir?

2016 yılında başlatılmış olan güvenlik önemleri Instagram için en ideal bir yol olsa dahi maalesef ki Instagram kullanıcıların canını sıkmaya yetiyor. Hesabın asıl sahibi biz olduğumuz halde bizleri birçok aşamalara sokan ve hesabın bize ait olduğunu kanıtlamamızı isteyen Instagram’ın bir de geç cevap vermesi resmen öldürüyor. Bugün Instagram’da sıkça görülmeye başlanan hatalardan biri olan “Expired token. Please request a new password reset link.” Hatasıyla sizlerde karşılaşıyorsanız tek yapmanız gereken mevcut Instagram’a kayıt olan ve kullanmış olduğunuz E-Mail adresinizden destek almanız yeterli olacaktır. 2016 yılında yaşanan “Expired Token” hatasının çözümü için şifrelerinizi sıfırlamanız doğrultusunda hesabınız düzelecektir. Peki neden Instagram “Expired token. Please request a new password reset link.” Hatası vermektedir? Neden böyle bir hata veriyor çözümü var mıdır? Evet, bu hatayı çözdükten sonra bir daha karşılaşmak istemiyorsanız sürekli olarak E-mail adreslerinizi ziyaret etmeyi unutmayın. Bu konuya alt kısımda zaten değineceğim lakin bu hatayla karşılaşma sebebiniz ise uzun zamandır E-mail adresinize giriş yapmamanız ve bu durum karşısında E-mail sağlayıcınız siz hesabınıza giriş yapmadığınızdan dolayı Instagram ve diğer sitelerden gelen E-postaları reddetmektedir. Eğer siz aktif bir şekilde E-posta hesabınızı kullansaydınız E-posta sağlayıcınız (Hotmail,Gmail) sizin hesabınızı kapatmayacak ve Instagram’dan gelen maillere izin verecektir. Instagram sizin mail hesabınız ile iletişime geçemediğinden dolayı böyle hatalar vermektedir.

Instagram “Expired Token” Çözümü

Bana kalırsa böyle E-posta ile işiniz yoksa sadece telefon numaranızı onaylatmanız yeterli olacaktır. İlk olarak şu E-postadan kurtulalım, E-Posta adresinize giriş yapınız ve ardından Instagram’da şifre sıfırlama yaparak E-Posta adresinize şifre sıfırlama talebinde bulunun ve ardından şifrenizi sıfırlayın. Instagram sizden yeni bir E-Posta adresi onaylamanızı isteyecektir, eğer şuan kullandığınız mevcut E-Posta adresinizi kullanmak istiyorsanız bunu yazarak tekrardan kullanabilirsiniz eğer farklı bir E-Posta oluşturup onu kullanmak istiyorsanız da doğrulama yapmayı unutmayın.

Instagram Hesap Güvenliği

Instagram hakkında daha fazla bilgiye ulaşmak istiyorsanız Instagram kategorisine göz atmayı unutmayın. Instagram hesap güvenliği içinde güncel bir E-Posta adresinizi eklemeyi ve telefon numarasını doğrulama yapmayı kesinlikle ihmal etmeyiniz. Bunun haricinde Instagram hakkında daha önceden bahsetmiş olduğumuz Instagram İki Faktörlü Kimlik Doğrulaması başlıklı yazımızı da okursanız, Instagram hesabınızı kat kat daha fazla güvene almış olacaksınız.

Bir önceki yazımız olan Instagram Profil Resmini Nasıl Silebilirim? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Okumaya devam et
Görüşünü Belirt Kazan

emin_dogru2121 - 18 Ocak 2018 - 13:05

Hesabima giremiyorum

Azra - 14 Eylül 2020 - 09:58

Merhaba benim bitane instgram hesabım var kapatamıyorum şifresini unuttum kapatabilirmisiniz kullanıcı adı drdmnorprs