Instagram Ekran Görüntüsü Çeksem Bildirim Gider Mi?

Instagram Ekran Görüntüsü Çeksem Bildirim Gider Mi?
Instagram Ekran Görüntüsü Çeksem Bildirim Gider Mi?

Instagram uygulamasında 2017 yılında yeni almış olduğu güncellemeler ile artık çok gelişmiş bir alt yapıya sahip. Instagram uygulamasında son dönemlerde sorulmakta olan ve sıkça herkesin kafasını karıştırmaya neden olan bazı yenilikler bütün hızıyla devam ediyor. Snapchat uygulamasında sık sık karşılaşmış olduğumuz sorulardan biri olan, ekran görüntüsünü alırsam karşı tarafa herhangi bir bildirim gider mi sorusunu Instagram üzerinden giderek cevaplamak istedik. Instagram kullanıcıları da artık hoşuna giden fotoğrafları yedeklemek, arşivlemek istemektedir bunun için indirmek istediği fotoğrafların ekran görüntüsünü alarak bunu kendi telefonlarında saklamaktadır. Eğer sizlerde herhangi bir fotoğrafın ekran görüntüsü alıp almama gibi bir tereddütleriniz var ise, karşı tarafa herhangi bir bildirim gidecek diye bir korkunuz var ise içiniz rahat olsun. Şuan için 2016 yılında bu özellik yoktur, yani Instagram’da ekran görüntüsü aldığınız zaman karşı tarafa bildirim gitmemektedir. Snapchatte karşılaşmış olduğumuz bu sorun Instagram için geçerli değil ve Instagram üzerinden ekran görüntüsü aldığınız vakit herhangi bir şekilde karşı tarafa bildirim gitmemektedir.

2017 Instagram’da Değişecek Bazı Yenilikler

Instagram uygulamasında gelecek olan güncellemeler sayesinde artık arama kısmından daha fazla detaylı sonuçlar elde edebileceğiz ve ayrıca web güncellemesine gelen bildirimler, keşfet, profil fotoğrafı yükle, yorum yap ve ya yorum sil özelliklerinin yanı sıra gelecek olan bir çok güncellemeden sonra Instagram dünyası oldukça çok gelişmektedir. Instagramdan almış olduğunuz herhangi bir ekran görüntüsü, herhangi bir screenshot ile şuan için karşı tarafa bildirim gitmemektedir. Eğer Instagram hakkında daha fazla bilgiye sahip olmak istiyorsanız mutlaka Instagram kategorimize eklemiş olduğumuz yazılara göz atabilirsiniz.
2016 yılında ekran görüntüsü aldığınız zaman karşı tarafa herhangi bir bildirim gitmez iken ilerleyen zamanlarda bu özelliğin aktif olması beklenmektedir. Yani Instagram uygulamasında kısa süre içerisinde tıpkı Snapchat uygulamasında karşılaşmış olduğumuz bu durumu Instagram’da da hissedebileceğiz.
Şuan 29 Kasım 2016 tarihinde yeni gelen güncellemeler de herhangi bir bildirim gitmemektedir, eğer ki bildirim gitmeye başlarsa sizlere en kısa süre de haber vereceğiz. Ve Instagram’a gelen anlık yenilikleri takip etmek için bizleri Instagram & Facebook üzerinden sorunsuzca takip edebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Instagram Mesajlarını Bilgisayardan Okumak başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Okumaya devam et
Görüşünü Belirt Kazan