Anasayfa » Instagram » Instagram Durduruldu Hatası – Çözümü

Instagram Durduruldu Hatası – Çözümü


Instagram Durduruldu Hatası - Çözümü

İnternet aleminin gelişmiş platformlarından biri olan Instagram’da son zamanlarda meydana gelen hatalardan biri olan Instagram Durduruldu Hatası hakkında bugün sizler için bir çözüm üretelim dedik. Öncelikle hatanın kaynağı bir çok olayların bir araya gelmesinden olabilir, bunun için lütfen bu yazımızı iyice okumanız gerekmektedir ayrıca sorunu çözemediğiniz takdirde alt kısımdan yorum bölümünden bizimle iletişime geçerek sorunuzu sorarak çözüme ulaşabilirsiniz. Instagram bilindiği gibi milyonlarca kullanıcısına sahip olan bir popüler uygulamadır, her gün binlerce yeni üyeye kavuşurken bir o kadar da artık eskisi kadar popülerliğini bu tür hatalardan dolayı maalesef kaybetmekte. Sizlere Instagram durduruldu hatasının kısaca çözümlerinden hemen bahsetmek isterim, öncelikle bu tür hataları almanızın ana sebebi, eski bir Instagram sürümünü kullandığınızdan kaynaklanmaktadır. Eğer şuan eski bir Instagram sürümü kullanıyorsanız mutlaka Google Play yada APP Store’den Instagram son sürümünü indirin. Eğer sorun yine düzelmiyor ise mutlaka indirmiş olduğunuz son sürümün önbelleiğini temizleyin, ardından telefonunuzu yeniden başlatarak Google Play’den Clean Master uygulamasını indirerek telefonunuzda biriken gereksiz dosyaları siliniz. Gereksiz dosyaları sildikten sonra telefonunuzun hızı artacaktır ve artık Instagram hatası düzelmiş olacaktır, eğer sorununuz düzelmediyse mutlaka bizimle alt kısımdan iletişime geçerek sorunu beraber çözebilmemiş için bildirin.

Kısaca Yapılması Gerekenler

  • Google Playden ya da kendi platformunuzdan son sürüm Instagramı yükleyiniz.
  • Mevcut uygulamanın önbelliğini temizleyiniz.
  • Telefonunuzda kullanmadığınız gereksiz programlarınızı siliniz.
  • Clean Master uygulamasını indirerek telefonunuzda biriken gereksiz dosyaları siliniz.

Instagram Durduruldu – Instagram’dan Atma Sorunu

Instagram uygulamasını bir süre sonra kullandıktan sonra sizi istemsizce Instagram’dan atıyor ise yani kısacası Instagram durduruldu gibisinden bir hata alıyorsanız bunun en temelinde telefonunuzun özelliklerinin yetersiz kalmasından dolayı kaynaklanabilmektedir. Bunun için telefonunuzda aşırı derecede RAM tüketen bütün uygulamaları pasif hale getirmeniz ve telefonunuzda kullanmadığınız bütün uygulamaları kaldırmanız tavsiye edilmektedir.

Instagram durduruldu hatasına sadece böyle bir çözüm üretmeniz maalesef ki mümkün değil, internette çeşitli sitelerden temin edebileceğiniz Instagram’ın eski sürümlerini kullanmanız durumunda bu hatayı kolaylıkla çözebilirsiniz. Instagram durduruldu hatasının sebebi ise yeni özelliklerin çalışması artık telefonunuzun bu özellikleri kaldıramamasından kaynaklanmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Instagram Silinen Mesajlar Geri Gelir Mi? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.