Instagram DM Nasıl Kapatılır?

Instagram DM Nasıl Kapatılır?
Instagram DM Nasıl Kapatılır?

Instagram uygulamasında DM almak istemiyorsanız sizlerde Instagram üzerinden gelecek olan DM’leri kolaylıkla engelleyebilirsiniz. Facebook’un uygulaması olarak bilinen Instagram’da tıpkı Facebook’ta olduğu gizlilik seçeneği Instagram uygulamasında da geçerli. Instagram uygulamasında gizlilik konusunu en üst seviyedir, eğer bir kişiyi taklit ediyor ve ya bir kişi için yapmış olduğunuz yorumlardan dolayı hesabınız kalıcı olarak kapatılabilir, bunun haricinde herhangi bir dine, ırka ait göndermiş olduğunuz gönderilerden dolayı hesabınız Instagram tarafından kalıcı olarak kapatılabilir. İşte bugün sizlere 2014 yılında eklenen özelliklerden biri olan DM yani direk mesaj özelliğini nasıl olarak kapatacağınız konusunda bilgiler vereceğim. Instagram uygulamasında Mesaj almama gibi bir lüksünüz maalesef ki yok, lakin gizlilik konusunda bu kadar hassas olan Instagram yöneticileri sizlerin Spam olarak bildirdiğiniz kişilerden mesaj almamanız konusunda yardımcı olacaktır. Mesela bir kişiyi Spam olarak bildirdiğiniz vakit otomatik olarak o kişiyi engellediğiniz vakit o kişiden mesaj almazsınız. Ayrıca Instagram’da takipleşmediğiniz kişilerden alacağınız mesajlar genel olarak sizin istek kutusuna düşmektedir, burada yer alan istek kutusunda mesajı kabul edebilir ve ya geri çevirebilirsiniz. Geri çevirmiş olduğunuz mesajlarda gönderen kişi kesinlikle size tekrardan mesaj gönderemez.

Instagram uygulamasında DM almak istemiyorsanız yani Instagram’da özel mesajlaşmayı kapatmak istiyorsanız bunun için tek yol, mesaj gönderen kişileri engellemek yeterli olacaktır. Her hafta farklı bir özellik ile karşılaşmış olduğumuz Instagram uygulamasında umarım ilerleyen günlerde isteyen kişiler için özel mesajlaşma özelliğini kapat / aç gibi bir özellik eklenir.

Şuan için geçerli olmayan DM kapatma özelliğini, DM almak istemediğiniz kişileri engelleyerek kullanabilirsiniz. Eğer x kişisinden sürekli olarak DM alıyorsanız o kişiyi sessize alabilir ve her gönderdiği mesaj için bildirim almazsınız.

Instagram Sessize Nasıl Alınır?

Instagram’da sürekli sizlere DM gönderen kişiyi sessize almak istiyorsanız, o kişi ile olan özel mesajı açıp sağ üst köşede yer alan Ünlem işaretine dokunarak burada bulunan Bildirimleri Sessize Al seçeneğini kullanarak o kişiyi sessize alabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Instagram "Expired Token" Hatası Nedir? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Okumaya devam et
Görüşünü Belirt Kazan