Instagram Canlı Yayın Nasıl Yapılır?

Instagram Canlı Yayın Nasıl Yapılır?
Instagram Canlı Yayın Nasıl Yapılır?

Teknolojinin ilerlemesiyle birlikte artık hayatımızda görüntülü konuşma ve canlı yayınlar vazgeçilmezimiz oldu. Periscope & Facebook sayesinde tanışmış olduğumuz canlı yayın özelliği artık ilerleyen günlerde Instagram için geçerli olacak ve ilerleyen zamanlarda artık Instagram üzerinden takipçilerinize canlı yayın yapabileceksiniz. Instagram Live olarak gelmesi beklenen özelliklerden olan canlı yayın özelliği ilk olarak Rusya’da test yayın yapıldı ve ardından olumlu tepkiler alan Instagram canlı yayın ilerleyen zamanlarda bütün ülkelerde hizmet vermeyi hedeflemektedir. 2017 Ocak ayında gelmesi gelen büyük güncelleme sonucunda Instagram üzerinden tıpkı Periscope gibi ya da Facebook Canlı Yayın gibi artık Instagram’dan da canlı yayın yapabileceğiz. Instagram uygulaması son zamanlarda almış olduğu güncellemeler ile birlikte herkesin en çok tercih ettiği uygulama haline bürünürken canlı yayın özelliği sonrasında herkesin vazgeçilmezi olacak gibi gözüküyor. Peki, Instagram’da canlı yayın nasıl yapılır? Instagram’a canlı yayın özelliğini kullanabilmek için ne yapmalıyım?

İlk olarak gelecek olan canlı yayın özelliği şuan için Rusya haricinde diğer ülkelerde geçerli olmayıp ilerleyen zamanlarda geçerli olacak gibi gözüküyor. Tahminen 2017 Ocak ayından sonra gelmesi beklenen güncellemeler sonucunda Instagram’da canlı yayın yapabilirsiniz. Canlı yayın özelliğini kullanabilmek için Instagram uygulamasını açıp ekrana sağ kaydırıp hikayeler bölümünden canlı yayına sizlerde başlayabilirsiniz.

Canlı Yayın Nasıl Yapılır?(Adım Adım)

  1. Instagram uygulamasını açınız ve ana sayfadayken ekranı sağa doğru kaydırınız yani hikaye paylaşma kısmına geçiş yapınız.
  2. Ardından bu alt kısımda CANLI seçeneğine sağa doğru parmağınız ile kaydırınız.
  3. Ardından Canlı Yayına Başlat diyerek canlı yayına başlayabilirsiniz.

LİVE Bende Neden Gözükmüyor?

  • Kullanmış olduğunuz Instagram uygulaması güncel olmayabilir, marketlerden giderek bu uygulamayı güncelleyebilirsiniz.
  • Bir kısmı Android telefonlarda ve bir kısmı İOS işletim sistemli telefonlarda bu yenilik desteklenmemektedir.

Instagram Canlı Yayın Yapma – Resimli Anlatımlı

Instagram Canlı Yayın Nasıl Yapılır?

İlk olarak kullanmış olduğunuz Instagram uygulamasının son sürüm olup olmadığını öğrenin, son sürüm Instagram uygulamasını kullanıyorsanız hemen Instagram uygulamasını açıp ana ekranda iken sağa doğru ekranı parmağınız ile kaydırın.

Instagram Canlı Yayın Nasıl Yapılır?

Karşınıza Hikayeler bölümünü açılacaktır bu kısımda bulunan alt seçeneklerden parmağınız ile sağa kaydırarak Canlı seçeneğine doğru kaydırın.

Instagram Canlı Yayın Nasıl Yapılır?

Canlı Video Başlat seçeneğine dokunarak sizlerde bir an önce Instagram’da canlı yayına başlayabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Instagram'da Şarkı Klibi Nasıl Paylaşılır? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Okumaya devam et
Görüşünü Belirt Kazan