Instagram “Beğendiğin Fotoğraflara Göre” Nedir?

Instagram “Beğendiğin Fotoğraflara Göre” Nedir?
Instagram “Beğendiğin Fotoğraflara Göre” Nedir?

Instagram’da en nefret ettiğim olaylardan biride keşfet bölümüdür, tamam kimi zaman işe yarıyor olabilir ama o kısımda mutlaka yakışıklı erkek filtresi konulmalı. Bildiğiniz üzerine Instagram uygulamasında son 2 haftada gelen güncelleme sayesinde bir çok değişiklik oldu. Artık daha çok güvenlik önlemi alan ve eskisine göre etkili dönüşleri olan Instagram uygulamasında en çok hoşuma giden özelliklerden biri de hesap ekle seçeneğidir.

Peki, son zanlarda Instagram’da ortaya çıkan beğendiğin fotoğraflara göre listeleme şekli nedir? Gerçekten bir çok sosyal medya platformlarına eklenmesine gereken özelliklerden biri olan Hesap Ekle seçeneğini sizlerde Instagram’da kullanarak eğer varsa birden fazla hesabınızı kolaylıkla ekleyerek hepsine sadece bir kere giriş yaparak kolaylıkla hesaplarınızı hızı bir şekilde yönetebilirsiniz.

“Beğendiğin Fotoğraflara Göre” Nedir?

Instagram uygulamasında gelen diğer özelliklerden biri de artık arama sisteminin daha gelişmiş olmasıdır, Instagram’da bulunan arama geçmişi artık sizlerin aradığınız kişileri kolaylıkla size bulup göstermektedir. Takipçilerinizin ortak olması, takipçi sayısına göre listeleme ve en çok arananlar olarak listeleme yapan Instagram uygulamasında bir diğer gelen özelliklerden biri olan keşfet bölümünde yer alan beğendiğin fotoğraflara göre seçeneği hakkında biraz bilgiler vermek isterim. Keşfet bölümünde fark edeceğiniz üzerine bir kaç fotoğrafın altında “Beğendiğin Fotoğraflara Göre” yazmaktadır, bu seçenek Instagram’a gelen yeni özelliklerden biridir.

Bunu şu şekilde açıklamak isterim, siz sürekli keşfet bölümünde çıkan Vine çeken birinin fotoğraflarını beğenirseniz yine Vine çeken farklı bir kişinin fotoğraflarını görürsünüz. Mesela saçını diken, kaşlarını alan yakışıklı bir kişinin fotoğraflarını beğendiyseniz bir süre o kişinin fotoğraflarını beğenen kızların beğendiği gönderileri de keşfet bölümünde görebilirsiniz. Gerçekten beyin sulandıran bir yazı oldu, belkide Instagram’ın keşfet bölümünü sırf bu algoritmasında yer alan köklü değişikliklerden dolayı sevmiyorumdur.

Bir önceki yazımız olan Instagram Resim Yakınlaşma Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Okumaya devam et
Görüşünü Belirt Kazan