Instagram Bad Request 400 Hatası Nedir?

Instagram Bad Request 400 Hatası Nedir?
Instagram Bad Request 400 Hatası Nedir?

Instagram uygulamasının yeni güvenlik önlemlerinden biri olan iki faktörlü kimlik doğrulama seçeneği ile sizlerde Instagram hesabınızı daha fazla güvene alabilirsiniz. Daha önceden Instagram İki Faktörlü Kimlik Doğrulaması başlıklı yazımız da bahsettiğimiz gibi sizlerin de eğer ki Instagram hesabı tehlikede ise mutlaka bu iki faktörlü kimlik seçeneğini kullanarak hesabınızı güvene almanızı şiddetle tavsiye ederim. Bugün ise Instagram uygulamasında karşılaşılmış olan hatalardan olan Bad Request (400) hatası hakkında bilgiler vermek isterim. Biliyoruz ki Instagram uygulamasında çalınan bir hesabımızı geri almak için ilk olarak o hesabın daha önceden bize olduğunu Instagram yöneticilerine kanıtlamamız gerekmekte, bu doğrulamayı yaptıktan sonra Instagram yöneticileri bizlerin hesabına ek olarak iki faktörlü doğrulama seçeneği özelliğini sunmaktadır. Hesabımız katılmış olduğumuz bir uygulama tarafından sürekli bir meşguliyet içerisinde veya birileri tarafından Instagram hesabımız yine iki faktörlü kimlik doğrulama seçeneği aktif olduğu halde çalınmaya çalışır ise Instagram hesabımız kendini otomatik olarak bu şekilde güvene almaktadır. Bad Request (400) hatasını çözebilmek için ilk olarak iki faktörlü kimlik doğrulama seçeneğinde belirtmiş olduğunuz mail adresine doğrulama kodu isteğinde bulunun. Belirtmiş olduğunuz mail adresine saniyeler içerisinde gelecek olan doğrulama kodu ile sizlerde artık bu hatayı kolaylıkla çözebilirsiniz.

Bad Request (400) Hatası Nasıl Çözülür?

İlk olarak bu adımı geçebilmek ve tekrardan Instagram hesabımıza erişebilmek için iki faktörlü kimlik doğrulama seçeneğinde aktif hale getirmiş olduğunuz mail adresini veya telefon numarasını kullanarak tarafınıza doğrulama kodunun gelmesini sağlayınız. Tarafınıza gelecek olan doğrulama kodu sayesinde bu hatayı çözebilirsiniz, ardından sağ üst köşede yer alan yenile işaretine dokunarak sayfayı yenilemeniz durumunda sorunsuzca Instagram hesabınıza tekrardan kavuşmuş olacaksınız.

Eğer ki Instagram hesabınızda halen iki faktörlü kimlik doğrulama seçeneği aktif değil ise bunu mutlaka seçenekler kısmından aktif hale getiriniz. Aktif hale getirdiğiniz zaman hesabınız daha fazla güvene almış olacaksınız. Ve ayrıca son olarak Instagram hesabınız da iki faktörlü kimlik doğrulama seçeneği aktif halde değil ve halen Bad Request (400) hatası alıyorsanız bu hatayı bizlere alt kısımdan belirterek daha farklı alternatif yollar sunabiliriz.

Bir önceki yazımız olan InstaMessage Nedir? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Okumaya devam et
Görüşünü Belirt Kazan