Hattımdaki İnternet Paketlerinden Hangisi Önce Biter?

Hattımdaki İnternet Paketlerinden Hangisi Önce Biter?
Hattımdaki İnternet Paketlerinden Hangisi Önce Biter?

Özellikle Vodafone kullanıcılar tarafından sorulan sorulardan biri olan paketlerimden ilk hangisi bitecektir sorusu hakkında bugün sizlere kısaca bilgiler vereceğim. Bildiğiniz üzerine ülkemizde en çok bedava internet ve bedava kampanyalar yapan Vodafone operatörünün müşteri sayısı her geçen gün daha fazla artmaktadır. Eğer sizlerde hattınızda internet paketi var iken, kendi operatörünüzden kazanmış olduğunuz paketlerden ilk hangisinin biteceğini ve herhangi bir kullanımda ilk hangisinden gideceği konusunda bazı endişeleriniz olabilir. Düşünebiliyor musunuz, operatörünüz tarafından 2GB bedava internet kazanıyorsunuzdur ve hattınızda zaten mevcut olan 1GB interneti var ve hattınızdaki bu 1GB internet paketinin süresi 1 aylık iken kazanmış olduğunuz 2GB’lık bedava internet paketin 2 günlük iken kullanımı mevcut 1 aylık 1GB paketinizden gidiyor. Uff ne kadar kötü bir durum değil mi? İşte bugün sizlere hattınızda yer alan iki tane internet, dakika ve ya sms paketlerinden ilk hangisinin biteceği konusunda biraz bilgiler vereceğim. Bir çok kişinin başına gelen olaylardan biri olan ve herkes tarafından merak edilen konulardan biri olan bu konu hakkında daha fazla merak ettiğiniz soruları bana alt kısımda yer alan yorum bölümünden kolaylıkla iletebilirsiniz. Bildiğiniz üzerine ülkemizde 3 büyük operatör bulunmaktadır ve muhtemelen sizlerin de hattı zaten Turkcell, Vodafone ve ya Avea’dır.

Bu 3 büyük operatörün sunduğu Online İşlemler uygulaması sayesinde kullanım limitlerinizi kolaylıkla takip edebilirsiniz. İlk olarak hattınıza ait olan Online işlemler uygulamasını indirerek giriş yapınız, daha sonrasında internette kısa süreliğine dolaşıp eğlenin ve paketinizin sonucunu öğrenmek için tekrardan Online işlemler uygulamasını açıp kullanım limiti hangi paketinizde azalma olduysa o paketiniz şuan için kullanımda geçerli olan paket sayılacaktır. Mecburen mevcut kullanım limiti tüketen paketiniz bittikten sonra diğer paketiniz aktif olacaktır ve onu kullanmaya başlayacaksınızdır. Muhtemelen zaten kaliteli bir operatör kullanıyorsanız bazı gerekçeler haricinde sizlere hediye olarak verilen paketler ilk olarak bitecektir. Yani operatörünüz tarafından hediye olarak verilen paketler öncelik olarak bitecek ve daha sonra eğer varsa mevcut paketiniz üzerinden eğer mevcut herhangi bir internet paketiniz yok ise TL kullanımı üzerinden ücretlendirmeye sahip olacaksınızdır.

Bir önceki yazımız olan Samsung Galaxy Yedekleme Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Okumaya devam et
Görüşünü Belirt Kazan

Hasan - 28 Aralık 2018 - 00:54

Mrb benim adim hasan Turkcell liyim benim hem kendi internet paketim var hemde hediye peketim var.mobil veriyi kulandigim zaman ilk önce hediye paketinden degilde kendi internetimden gidiyor bana yardimcı olabilirmisiniz acaba

Güneş - 3 Eylül 2019 - 23:02

Merhaba ben vodafone’luyum tarifemde ki internetimi hediye internetimden önce kullanmak istiyorum yardımcı olabilir misiniz?