Girdiğiniz Bilgilere Ait Öğrenci Bulunamadı Hatası

Girdiğiniz Bilgilere Ait Öğrenci Bulunamadı Hatası
Girdiğiniz Bilgilere Ait Öğrenci Bulunamadı Hatası

Her mezun olan ya da her yıl sınıf değiştiren bir çok kişinin başına gelen bir E-Okul hatasından bahsetmek isterim. Geçtiğimiz günlerde okulların açılmasıyla ortaya gelen bir çok buna benzer sorunlar üzerine bu yazıyı sizinle paylaşmak istedim. Öncelikle okuldan yeni mezun olduysanız veya okuldan ayrıldıysanız okul tarafından sizin okul numaranız silinecektir lakin korkmanıza veya heyecan yapmanıza gerek yok şuan ki okul numaranızda yer alan bütün bilgiler bir önceki yani ilk okul yılında geçerli olan okul numaranıza devredilecektir. Teknolojinin gelişmesine ayak uyduran MEB tarafından E okul artık her geçen gün gelişiyor ve her geçen gün bir çok yenilik ile karşılaşıyoruz. Mobil uyumluluğu olmayan Eokul’a geçtiğimiz günler mobil uyumlu bir tasarım yapıldı ayrıca bu yetmezmiş gibi E okul için yeni uygulamalar / notlarınızı başarılarınızı takip edebileceğiniz bir çok E okul uygulaması çıkarıldı. Ayrıca MEB tarafından düzenlenen SMS ile bilgilendirme platformu sayesinde artık velililer kendi öğrencileri için anında her şeyden haberdar oluyor.

Peki lafı çok uzatmadan “Girdiğiniz Bilgilere Ait Öğrenci Bulunamadı” Hatasından bahsedeyim. Öncelikle hata tamamen sizin okulunuzdan kaynaklanmaktadır, okuldaki numaranız bir başka öğrenciye verirmiş olabilir ya da sizin numaranız değişmiş olabilir. Peki neden böyle bir şey yapılıyor diyorsanız da Okul yöneticileri, 5 ‘li ve 6’li rakamlara çıkmaması için mezun olan öğrencilerin numaralarını bir başka yeni gelen öğrenciye verilmektedir. Peki bu sorunu nasıl çözebilirim diyorsanız da bu işlemi şu şekilde çözebilirsiniz.

Daha önceki okul numaralarınızı tek tek deneyebilirsiniz, mesela ilk okul numaranız kaç ise onu kullanarak şuan ki notlarınıza ve ya daha önceki bütün dönemlere ait notlarınıza / devamsızlık bilgilerinize kadar her şeyi görebilirsiniz.

Bu arada şu e okulun eski görüntüsünü özledim, bakıp bakıp hasret gideriyorum. Bizlere sormak istediğiniz diğer sorularınızı mail olarak ya da alt kısımda yer alan kutucuklara yazarak tarafımıza ulaştırabilir ve en kısa zamanda cevap alabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Letgo Nedir? Nasıl Kullanılır? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Okumaya devam et
Görüşünü Belirt Kazan

hmyraalps - 11 Eylül 2018 - 15:10

Ben denedim ama hala giremiyorum eski okulların numaraları yazdım ama göremedim

Dilara - 28 Mart 2019 - 17:46

Ben bugün okula gittim bizden kaynaklanmıyor diyo napıcam ben ya

Nisanur Güler - 11 Mayıs 2019 - 14:14

Önceki okul numaralarımı hatırlamıyorum