GBWhatsApp Nedir? Nasıl Kullanılır?

GBWhatsApp Nedir? Nasıl Kullanılır?
GBWhatsApp Nedir? Nasıl Kullanılır?

WhatsApp’ın gelişmesinin ardından birçok kişinin gözdesi haline gelen WhatsApp uygulamasının farklı versiyonlarından GBWhatsApp uygulaması maalesef ki Türkçe dil desteği vermemektedir, bunun için sizlere GBWhatsApp nedir ve nasıl kullanılır konusu hakkında bilgiler vereceğiz.Bunun için sizlere GBWhatsApp hakkında merak ettikleriniz ayarları nasıl yapacağınız konusunda uzun bir yazı yazmayı düşünüyorum, ayrıca WhatsApp’ın yeni versiyonu ile yeni tanışan kişilerin nelere dikkat etmesi gerektiği konusunda da biraz ayrıntılı bilgiler vereceğim. GBWhatsApp uygulamasını kullanmanızı tavsiye etmiyoruz, lakin zor durumlarımızda imdadımıza yetişen GBWhatsApp uygulaması ile bir çok kişinin ilişkisinin kurtarıldığının kanaatindeyim, GBWhatsApp uygulaması WhatsApp tarafından yasaklanmış olan bir sürümdür bunun için kurulum aşamasında fark edilen kişiler WhatsApp tarafından bir gün, bir hafta ve daha kalıcı bir şekilde cezalar almaktadır. Bunun için WhatsApp’ın farklı sürümlerini kullanırken birkaç kere düşünmenizi tavsiye ederim, ayrıca GBWhatsApp uygulamasında bulunan anti-ban desteği ile fark edilmeniz diğer sürümlere göre biraz daha zordur. GBWhatsApp sürümünde bulunan anti-ban desteği ile sizlerde WhatsApp yöneticileri tarafından fark edilmeden sorunsuzca bu sürümü kullanabilirsiniz. GBWhatsApp uygulaması ile sizlerde WhatsApp’ta bulunmayan özellikleri bu uygulama sayesinde kullanarak hayatınız daha çok kolaylaşıyor. GBWhatsApp’ta bulunan son görülme saatini kapatma, çift tikleri tamamen kapatma ve farklı temalar ile WhatsApp’ın görüntüsünü değiştirme gibi özellikleri bulunan bu sürümler ile sizlerde bir çok işlemlerinizi yapabilirsiniz. Hadi gelin şimdi GBWhatsApp uygulamasının bir kullanma kılavuzunu hep birlikte yazalım. Benim en çok kullandığım ve gerek duyduğum yönlerini bahsedeceğim eğer bahsetmediğim bir konu olur ise sizlerde alt kısımdan bahsetmek istediğim yerleri belirtirseniz daha sağlıklı olacağının düşüncesindeyim.

WhatsApp “çevrimiçi” Statüsünü Gizlemek

GBWhatsApp uygulamasında en çok kullanılan özelliklerden biridir, bu özelliği aktif ederek çevrimiçi yazısını tamamen ortadan kaldırabilirsiniz. Yani WhatsApp’a girseniz dahi sizi çevrimiçi olarak göstermez ve bu durum WhatsDog ve diğer benzer uygulamalar tarafından takip edilmemenizi sağlar. GBWhatsApp’ta bu özelliği mesela saat 23:20 gibi aktif ettiniz varsayalım sizi en son o saatte girdi olarak gösterecektir. Ki bu özellik oldukça işe yaramaktadır, sevgiliniz ile kavga ettiniz vakit bu özelliği aktif ettiniz vakit sizi merak etmesini sağlayabilir ve mesaj atmasını sağlayabilirsiniz. Bakarsınız barışırsınız, hadi iyisiniz.
çevrimiçi’ kapatmak GBWhatsApp uygulamasını açıp sağ üst köşedeki üç nokta işaretine dokunun >> Privacy >> Hide Online Status

Çift tik özelliği nasıl aktif edilir?

Çift tik özelliği genellikle sürekli bir haylazlıklar peşinde olanlar kişi tarafından kullanılmaktadır, bu özellik ile karşı tarafa mesajı iletilmedi göstergesi iletebilirsiniz. Yani WhatsApp’ta çift tik mesaj iletildi anlamı gelir iken siz çift tikleri kapatarak karşı tarafa tek tik gitmesini sağlayabilirsiniz. Bu özelliği aktif edince mesajların size geç gelmesine neden olabilir biraz dikkat etmenizde fayda var. Ayrıca Blue Ticks seçenekleri ile de mavi tikleri kapatabilirsiniz.
‘çevrimiçi’ kapatmakGBWhatsApp uygulamasını açıp sağ üst köşedeki üç nokta işaretine dokunun >> Privacy >> Second Tick
Recording nedir?WhatsApp’ta ses kaydı atmanıza engel olur, bu özelliği aktif ederseniz WhatsApp’ta ses kaydı atamazsınız. Sakar insanlar için konulmuş bir özelliklerden biridir.
Writing Status nedir?Bu özellik karşı, sizin karşı tarafta “yazıyor…” ifadesini göndermesine engel olur. Eğer çok sakar biriyseniz bu özelliği aktif edebilirsiniz.
Blue microphone nedir?Bu özellik ile daha önceden hiç tanışmadım bilmiyorum, lakin mantık yürüteceksek şu şekilde bir açıklama yapabilirz; bu özellik almış olduğunuz ses kaydını dinlediğiniz zaman karşı tarafa mavi tik işareti yakmaz. Bilindiği üzerine ses kayıtlarını dinlemezseniz, çift gri tik olur iken dinlerseniz çift mavi tik olur.

GBSettings Ayarları

Burada bulunan ayarlar ile, WhatsApp görüntülerini değiştirebilirsiniz ve bir çok ayarlarınızı bu kısımdan yaparak daha verimli bir WhatsApp kullanmanızı sağlayabilirsiniz. Gelin burada bulunan başlıca bilinmesi gereken yerler neresidir, ilk olarak temalardan başlayalım mı?
Download themesBu seçenek ile GBWhatsApp kullanan kişilerin yapmış olduğu temaları telefonunuza indirerek entegre edip farklı görüntülerde WhatsApp kullanmanızı sağlayabilirsiniz. Burada hoşunuza giden temaları indirmek için APPLY seçeneğine dokunmanız ve daha sonrasında GBWhatsApp uygulamasını yeniden başlatmanız yeterli olacaktır.
Tema silmek, eski haline geri getirmekGBSettings >> More >> Clear seçeneğine dokunarak telefonunuza yapmış olduğunuz temayı ve ya indirip entegre etmiş olduğunuz temayı bu işlem sonucunda silebilir / kaldırabilirsiniz.

 • Conversation Screen
  • Bu seçenek ile konuşma ekranınızın görüntülerini değiştirebilir, karşı tarafın resmini gizleyebilir ve ya bir font değişliği yapabilirsiniz. Eğer temanız da hoşunuza gitmeyen bir yön var ise buradan konuşma panelindeki değişikleri kolaylıkla yapabilirsiniz, ben çok kullanmadığım için detaya girmiyorum eminim sizlerin de bir işine yaramayacaktır.
 • Main / Chats Screen
  • Bu kısımı binanın dış cephesi olarak görebilirsiniz, WhatsApp’ta son konuştuğunuz kişiler kısmındaki değişiklikleri, kişiler sayfasında bulunan değişiklikleri bu kısımdan kolaylıkla yapabilir ve değiştirebilirsiniz.
 • Popup Notification ile Widgets seçenekleri
  • Bu kısımda WhatsApp’a ait olan Widget ile Popup penceresindeki görünümleri ve diğer ayarları bu kısımdan düzenleyebilirsiniz.
 • Media Sharing
  • En çok sevdiğin kısım burası, GBWhatsApp’tan önce burası yanlış hatırlamıyor isem 50MB kadar izin vermekteydi şuan için 30GB izin vermektedir. Yani 30MB kadar bir dosyayı kırpmadan dosdoğru karşı tarafa gönderebilirsiniz. Eğer veri tasarrufu yapmak istiyorsanız bu seçeneği kendinize göre düzenleyebilirsiniz.
 • Other MODS
  • Launcher IconBuradan GBWhatsApp’a ait olan ikonun rengini değiştirebilirsiniz, bir zamanlar normal WhatsApp ile aynı renkte olan ikon yani yeşil renkteki ikon kaldırılmıştı kıyamet kopmuştu. Ne günlerdi be!
 • Ticks Style
  • Burada birbirinden farklı tik işaretleri vardır, lakin kafanızın karışmasını istemiyorsanız buraya hiç dokunmadan kapatmanızı tavsiye ederim daha öncesinde tam verimli çalışmadığını gözlemlemiştim.
 • Hide Notifications
  • Eğer WhatsApp’tan gelen mesajların üst kısımda bildirim olarak çıkmasını istemiyorsanız buradaki seçenekleri kullanarak devre dışı bırakabilir yani gizleyebilirsiniz.
 • Notifybar Icon
  • Bildirim çubuğunda yer alan WhatsApp işaretinin rengini bu kısımdan değiştirebilirsiniz.
 • Hide date and name
  • Yine çok sevdiğim özelliklerden biridir, bazen sırf bu yüzden WhatsApp’ın farklı sürümlerini kullandığımı bilirim. Bu özellik sayesinde, WhatsApp’ta koplamış olduğunuz mesajlarda çıkan tarih / saat ve mesajı gönderen kişinin adının gözükmemesini sağlayabilirsiniz.
 • Always Online
  • Ahaha bu özelliği kullanan kişilerden korkacaksın abi, bu özellik sizi sürekli çevrimiçi olmanızı gösterecektir. Bu özellik ile sizlerde sürekli WhatsApp’ta çevrimiçi olmanızı sağlar. Lakin bu özelliğin sürekli çalışmasını için yani bu özelliği aktif ettikten sonra çalışması için arka planda WhatsApp uygulamasını kapatmayınız.
 • Hide sharing
  • Bu özelliğin ne işe yaradığı konusunda bilgim maalesef ki yok, daha önceden denk gelmedim. Bilgisi olan var ise paylaşırsa sevinirim.
 • Backup Data
  • Bu özellik ile tamamen GBWhatsApp yedeklemesini yapabilirsiniz.
 • Clear Logs program
  • Bu seçenek ile Open Log seçeneğinin sıfırlanmasını sağlamaktadır, bir kere dokunmanız yeterli olacaktır.
 • Open Log
  • Bu seçenek ile WhatsApp’ta ne yaptığınız konusunda bilgilere sahip olabilirsiniz ve ayrıca son konuştuğunuz kişilerin son görülme saatlerini buradan hızlı bir şekilde takip edebilirsiniz. Kimin profiline baktığınız konusunda bilgi sahibi olabilir ve ayrıca kişiler listesinde yer alan arkadaşlarınızdan hangileri saat kaçta ne yaptığı hangi bilgilerini güncellediği konusunda bilgi sahibi olabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan WhatsApp Whatcrypt Nedir? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Okumaya devam et
Görüşünü Belirt Kazan

Anonim - 13 Kasım 2017 - 10:59

GB WhatsApp da gönderilen mesajı silme özelliği vardı şimdi bunu yapamıyorum nasıl yapabilirim

  kozbon - 13 Kasım 2017 - 17:49

  Merhaba, bunun için son sürüm kullanmanız gerekmektedir.

  Asas - 21 Kasım 2018 - 21:44

  Arkadaşımı WhatsApp webten izliyorum ama şu an WhatsApp Web şu bilgisayarda veya telefonda aktif yazısını nasıl engelleyebilirim karşı tarafın telefonunda lütfen yardım

Anonim - 12 Ocak 2018 - 21:06

merhaba bu yada bunun gibi bir proğram ıphone a yüklenebiliyor mu

  Kozbon - 18 Ocak 2018 - 10:34

  Merhaba İOS için maalesef ki yok.

   Anonim - 30 Nisan 2018 - 18:55

   Merhaba
   Birinin bnm profilime ve profil bilgilerime baktigini nasil anlayabilirim
   Bunu ogrenmek mumkun mu

Seda - 18 Ocak 2018 - 19:33

Merhaba bildirim panelinde mesajlar cikmiyor ne yapabilirim. Uygulama yazilari turkce

Anonim - 23 Şubat 2018 - 23:44

Merhaba GB whatsapp kullandıktan sonra mesajlar geri normal whatsappa gelir mi

abdullah ağca - 5 Mart 2018 - 02:49

gb whatsapp kurarken hata veriyor nasıl düzeltirim

Fatımanur - 5 Mart 2018 - 23:37

Merhaba gb whatsabı kullanıyordum yanlışlıkla silindi yükledim fakat Şifremi girdiğim halde yanlış diyor nasıl düzeltebilirim

Yusuf - 16 Nisan 2018 - 18:53

OFFLİNE ne anlama geliyor çevrim içi olmadan offline yazıyor

' - 30 Nisan 2018 - 18:52

Merhaba
Birinin bnm profilime ve profil bilgilerime baktigini nasil anlayabilirim
Bunu ogrenmek mumkun mu

Anonim - 30 Nisan 2018 - 18:53

Merhaba
Birinin bnm profilime ve profil bilgilerime baktigini nasil anlayabilirim
Bunu ogrenmek mumkun mu

can - 24 Mayıs 2018 - 01:21

Duruma bakildiginda karşı tarafın baktigini gormemesini nasil yapabiliriz

Anonim - 15 Temmuz 2018 - 10:07

Yüklemeyi yaptım fakat uygulamayı çalıştırmak istediğimde uygulama yüklenmedi diyor.

Anonim - 8 Ağustos 2018 - 01:39

ücretlimi oldu wassap ben uzun zamandir kullaniyodum ama yeni surum istedi güncelliyemedim wassaptaki butun verilerim kayboldu bilgi verirmisiniz

İlkay - 6 Eylül 2018 - 10:05

İnternet olmadanda girilebilirmi