Facebook Telefondan Giden Kutusunu Açmak

Facebook Telefondan Giden Kutusunu Açmak
Facebook Telefondan Giden Kutusunu Açmak

Facebook Messenger uygulaması artık Facebook için vazgeçilmez bir uygulamadır. Gerokumaku şekilde açıklama yapsak daha mantıklı olacak Facebook Messenger uygulaması bizlerin zorla vazgeçilmez uygulamalarıdır. Eğer ki telefonunuzdan Facebook’a giriyorsanız işiniz gerçekten oldukça zor, telefonunuzdan giden kutusuna erişmez neredeyse imkansız diyebilirim. Facebook Messenger uygulaması artık kendi kullanıcılarına illaki kullanacaksın diyerek hemen direk olarak telefonun tarayıcısından girsek bile Facebook Messenger uygulamasına yönlendirmektedir. Bunun için sizlerin kurtarıcısı olmaya devam ediyoruz ve bu hatayı çözebilmek için biraz hızlı davranmanız yeterli olacaktır. Facebook Messenger uygulamasında bildiğiniz üzerine giden kutusu, spam mesajar ve diğer kutusu maalesef ki yok.

Eminim ki bu özellik ilerleyen günlerde eklenecektir biraz sabırlı olursak yeterli olacaktır. Eğer sabır gösteremiyorsanız da sizlere kullanmanız için alternatif yollarda sunacağım. Daha önceden paylaşmış olduğum Facebook Messenger Kullanmadan Mesajları Okumak başlıklı yazıda da bahsettiğim gibi Facebook’ta yer alan mesajlarımızı Facebook Messenger kullanmadan telefonunuzdan okumak istiyorsanız tarayıcıdan yardım almanız yeterli olacaktır. Lakin bu duruma da engel olmakta olan Facebook tarayıcıdan girdiğimizde hemen bizleri Facebook Messenger uygulamasına yönlendirmektedir bunun için tek çözüm Messenger uygulaması açıldıktan sonra telefonunuzdan geri tuşuna basmanız ve ardından tekrardan “Tüm mesajları gör…” seçeneğine dokunarak Messenger uygulamasını kullanmadan bütün mesajlarınıza erişmenizi sağlayabilirsiniz.

Hemen Facebook Messenger Açılıyor

Telefonunuzun tarayıcısından m.facebook.com adresine giriş yaptığınızda direk olarak Facebook Messenger uygulaması açılıyorsa sizlerde telefonunuzun Geri işaretine dokunarak Tarayıcıdaki bu engeli kaldırabilirsiniz. Sizleri birkaç kere Messenger uygulamasına yönlendirdikten sonra pes eden Facebook Messenger tarayıcıdan girmenizi sağlayacaktır. Sadece birkaç kere tarayıcıdan Facebook mesajlarını açmaya çalışın, her defasında açılan Facebook Messenger uygulamasından geri tuşuna dokunarak geri çıkın.

Giden Mesajları Telefondan Nasıl Görebilirim?

Facebook’ta giden mesajları görebilmek için yine bir tarayıcıdan yardım almanız yeterli olacaktır, Facebook Messenger’da giden kutusu olmadığı için bir tarayıcıdan giriş yaparak Facebook hesabınıza ait olan giden mesajları kolaylıkla görebilir ve inceleyebilirsiniz.

Yok bu kadar yetmez bana başka alternatif yollar lazım diyorsanız da Puffin tarayıcısını tavsiye ederim, Puffin tarayıcısını Google Play’den indirerek Facebook hesabınıza sanki bir masaüstünden bağlanıyormuş gibi masaüstü görünüme sahip olarak girebilir ve yönetebilirsiniz. Ayrıca Puffin tarayıcısını kullanmak yerine isterseniz kendi tarayıcınızdan Masaüstü sitesi iste seçeneğini aktif ederek kullanabilirsiniz.

Masaüstü sitesi iste nedir? Nasıl aktif edilir?

Masaüstü sitesi iste seçeneği telefonunuzdan o sitenin masaüstündeki görünüme erişmenizi sağlar. Bunun için bu özelliği aktif edebilmek tarayıcınızın seçeneklerine dokunarak (muhtemelen her tarayıcıda olduğu gibi sizin tarayıcınızda sağ – sol üstte bulunan üç nokta işaretidir.) buradan en alt kısımda yer alan masaüstü sitesi iste seçeneğine dokunun. Ardından facebook.com adresine giderek (başında m. ya da .mbasic yazmamasına özen gösterin.) buradan mesajlarınıza Messenger uygulaması olmadan ulaşabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Facebook Mentions Nedir? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Okumaya devam et
Görüşünü Belirt Kazan