Facebook Profil Videosu Nasıl Yapılır?

Facebook Profil Videosu Nasıl Yapılır?
Facebook Profil Videosu Nasıl Yapılır?

Facebook; yeni kişiler ile tanışma, eski arkadaşlarınızı arama, fotoğraf ve video paylaşımları yapabileceğiniz güncel bir uygulamadır. Dünyanın her yerinde en çok kullanılan uygulama haline gelen Facebook her geçen gün özelliklerine yenilerini eklemekte. Yenilenen ve güncellenen uygulama ile kullanıcılara daha pratik ve renkli bir kullanım imkanı sağlanır. Facebook güncellenen özellikleri ile messenger uygulamasını da geliştirmiştir. Facebook paylaşımı yaparken ve paylaşımları takip ederken aynı zamanda anlık yazışmalar ile arkadaşlarınızla iletişime geçebilirsiniz. Yeni emojiler ve hareketli gif özelliği ile yazışmalar daha renkli ve eğlenceli hale gelmiştir. Bugün ise Facebook’un yeni özelliklerinden olan profil fotoğrafına video ekleme özelliği sayesinde artık Facebook profil fotoğraflarına hareketli fotoğraf ekleyebileceksiniz yani kısaca Facebook profil videosu oluşturabileceksiniz. Peki, Facebook profil videosu nasıl yapılır?

Çektiğim Videoyu Nasıl Profil Resmi Yaparım?

Güzel bir anınızı kayıt altına alarak video çektiyseniz ve bu videoyu kullanmak istiyorsanız Facebook getirdiği özellik ile artık video görüntülerini de hareketli bir şekilde profil resmi yapılabilir. Bunun için gerekli olan kısa metrajlı çekilmiş bir videodur. Facebook profilinize tıklayarak işe başlayın. Profil resmi için yeni video çek sekmesi vardır. Buna tıklayarak istediğiniz gibi video içeriği koyabilirsiniz. Profil resmi videolarının kısa tutulması önemlidir. Bunun için Facebook uygulama kamerası ile çekmeniz tavsiye edilir.

Daha önce çektiğiniz kısa metrajlı videoyu profil yapmak için tekrardan profile tıklanır ve profil için video yükle seçeneği tercih edilir. Açılan sayfanın ardından videoyu seçerek yüklemeye bırakılır. Yüklenen Facebook profil videosu koşullara ve şartlara uygunsa onaylanır. Böylece arkadaşlarınız ve farklı kişiler profil resminize baktığında videonuz ile karşılaşacaktır. Bu kısa videolar ile anlık çekilmiş güzel anlarınızı ölümsüzleşir. Bunun için Facebook uygulamasını cihazınıza indirmeniz gerekir.

Video Düzenleme ve Ayarı

Yüklemek istediğiniz video içeriğinde renklendirme, görüntü kalitesi, efektleri, ses düzenlemesi ve make up uygulamaları yapılabilir. Bunun için video seçiminin ardından düzenle seçeneğinden video üzerinden düzenlemek istediğiniz ayarları yapabilirsiniz. Farklı aydınlatma efektleri ve kırpma seçenekleri ile videolarınızı istediğiniz yerden kesebilir profil videosu yapabilirsiniz. Aynı zamanda videoları daha renkli ve eğlenceli hale getirmek için Facebook video düzen uygulamasından faydalanabilirsiniz. Bu uygulama ile resimlerinize gif etkisi yaratarak bir video efekti verebilirsiniz. Hareketli giflerden oluşmuş fotoğraflarınız video şeklinde profil alanında değişecektir.

Bir önceki yazımız olan “Facebook Durduruldu.” Hatası Nasıl Çözülür? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Okumaya devam et
Görüşünü Belirt Kazan