Facebook Planlanmış Gönderi Nasıl Yapılır?

Facebook Planlanmış Gönderi Nasıl Yapılır?
Facebook Planlanmış Gönderi Nasıl Yapılır?

İlk olarak 2004 yılında Harvard Üniversitesi öğrencisi olan Mark Zuckerberg tarafından kurulan Facebook, önce Amerika’da belli başlı okullarda kullanılırken kısa zamanda bütün dünyanın kullanmaya başladığı bir arkadaşlık sitesi oldu. 2004 yılından bu yana çeşitli değişiklikler gösteren site, getirmiş olduğu yeniliklerle kullanıcıların gözdesi olmayı her zaman başarmıştır. Kısa sürede bu kadar çabuk gelişen Facebook’un yeni özelliklerinden biri olan planlanmış gönderi sayesinde artık hayatımız daha kolay bir hale büründü. Peki, Facebook’un yeni özelliklerinden olan planlanmış gönderi nasıl yapılır?

Facebook Ne Gibi İmkanlar Sağlar?

 Facebook arkadaş listesi oluşturma özelliği ile tanıdığınız insanlarla sürekli iletişim halinde olmanızı sağlar, yeni insanlarla tanışmanıza olanak verir. Oluşturmuş olduğunuz profilde paylaşımlarda bulunmanızı ve diğer insanların yapmış olduğu paylaşımları izlemenizi mümkün kılarak size aslında kişisel bir alan yaratır. Paylaşmak istediğiniz gönderileri önceden tasarlayarak online olmadığınız süre içerisinde dahi gönderilerinizi yayınlar ve insanlarla kesintisiz iletişim halinde olmanızı sağlar.

Facebook’ta Planlanmış Gönderi Oluşturma

Öncelikle şunu belirtmeliyiz ki, planlanmış gönderiler Facebook Sayfalarının bir özelliğidir. Her Facebook kullanıcısı herhangi bir şartı olmaksızın kendine ait bir sayfa oluşturabilir ve çalışmalarını ya da paylaşmak istediği şeyleri burada özgürce yayınlayabilir. Facebook sayfası oluşturan bir kullanıcı sayfasına giriş yaptıktan sonra karşısına çıkan menüden “Yayınlama Araçları” seçeneğine tıklamalıdır. Bunu yaptıktan sonra sayfanın solunda başka bir menü açılacaktır. Buradan ise “Planlanmış Gönderiler” seçeneğinin seçilmesi gerekiyor. Bu işlem sonrasında planlanmış gönderilerin sayfası açılacaktır ve sağ üst köşede “Oluştur” diye bir seçenek çıkacaktır. Bu seçenekten sonra “Yeni Sayfa Gönderisi Oluştur” bölümü açılacak, burada paylaşılmak istenen gönderi hazırlanacak ve sağ alt köşede yer alan “Planla” kısmına tıklanacaktır. Bu işlemden sonra açılan sayfada gönderiyi paylaşmak istediğiniz tarihi ve saati seçmeniz gerekmektedir. Bütün bu işlemleri tamamladıktan sonra, siz online olmasanız bile Facebook sizin istediğiniz tarih ve saatte gönderinizi paylaşacaktır.

Bir önceki yazımız olan Facebook Beğeni Hilesi Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Okumaya devam et
Görüşünü Belirt Kazan