Facebook Messenger’dan Şarkı Nasıl Gönderebilirim?

Facebook Messenger’dan Şarkı Nasıl Gönderebilirim?
Facebook Messenger’dan Şarkı Nasıl Gönderebilirim?

Aynı anda iki işi bir arada götürmek isteyenlerin vazgeçilmez uygulaması olan Facebook Messenger uygulaması sayesinde iletişimimiz bir nebze daha kolay bir hale bürünmektedir. Her gün daha fazla kendine yeni özellikler, yeni emojiler ve diğer uygulamalarda bulunmayan her özelliği kendine katmakta olan Facebook Messenger uygulamasında bugün ise sizlere nasıl şarkı gönderebileceğiniz konusunda biraz bilgi vermek isterim. Messenger uygulamasında biliyoruz ki kendine ait ayarlarında sadece ses kaydet ve gönder seçeneği mevcuttur lakin siz kendi müzik listenizden şarkı göndermek istiyorsanız o şarkıyı Messenger üzerinden göndererek karşı tarafa şarkının tamamını aktarabilirsiniz. Messenger üzerinden şarkı göndermek için, telefonunuzda müzik çalar uygulamasında şayet PAYLAŞ özelliği var ise bunu yapabilirsiniz. Aksine bir diğer yol ise telefonunuzun dosya yöneticisinden göndermek istediğiniz şarkıyı bulup öyle gönderebilirsiniz. Genel olarak hemen hemen her Android telefonlarda Google Play’in kendi Play Müzik uygulaması mevcuttur bu uygulama da maalesef ki Paylaş özelliği bulunmamaktadır. Bunun için bizlerin ikinci bir alternatif yolu olmakta olan Dosya Yönetici üzerinden gönderme seçeneğini sizlerde kullanarak Messenger uygulamasından şarkınızı gönderebilirsiniz.

Dosya Yöneticisi Üzerinden Messenger’dan Şarkı & Müzik Göndermek

Telefonunuzda bulunan Dosya Yöneticisi uygulamasını açınız, uygulamalar kısmında yer almakta olan dosya yöneticisi telefondan telefona farklılık göstermektedir kimi telefonlarda File Manager olarak adlandırılmaktadır. İlgili uygulamayı bulduktan sonra hangi şarkıyı göndermek istiyorsanız bu kısımdan bulunuz ve ardından göndermek istediğiniz şarkının üzerine uzun basınız üst kısımda çıkacak olan Paylaş işaretine dokunun ve ardından Messenger uygulamasını seçerek Messenger’dan kime gönderecekseniz o kişiyi bulup şarkıyı gönderebilirsiniz.

Facebook Messenger'dan Şarkı Nasıl Gönderebilirim?

Telefonunuzda yer alan dosya yöneticisi uygulamasını Uygulamalar kısmından bulup açınız. Uygulamalar kısmında buna benzer bir uygulamanız yok ise Google Play üzerinden File Manager uygulamasını indirerek aynı işlevi görmekte olan uygulamayı bulabilirsiniz. Veya Asus telefonlar için geliştirilmekte olan Dosya Yöneticisi uygulamasını sizlerde kendi telefonlarınıza indirerek kullanabilirsiniz.

Facebook Messenger'dan Şarkı Nasıl Gönderebilirim?

Facebook Messenger uygulaması üzerinden paylaşmak istediğiniz şarkıyı Dosya Yöneticisi uygulamasından bulunuz ve ardından o şarkının üzerine uzun basıp daha fazla seçeneğe sahip olabilirsiniz. Uzun bastıktan sonra çıkan seçenekler kısmından Paylaş seçeneğine dokunun ve hemen sizlerde bu şarkıyı paylaşmak istediğiniz platform üzerinden paylaşabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Facebook Profil Videosu Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Okumaya devam et
Görüşünü Belirt Kazan