Facebook Messenger’da Diğer Kutusuna Nasıl Bakılır?

Facebook Messenger’da Diğer Kutusuna Nasıl Bakılır?
Facebook Messenger’da Diğer Kutusuna Nasıl Bakılır?

Sosyal medya hesapları arasında en popüler olan platformlardan birisi de hiç kuşku yok ki Facebook. Facebook hesapları üzerinde anlık mesajlaşma sistemleri kullanıcılar tarafından en çok tercih edilen özelliklerin başında geliyor. Normal şartlar altında kullanıcıların Facebook hesaplarındaki arkadaş listesinde yer alan kişiler kendilerine mesaj gönderebiliyorlar. Kullanıcılar da gelen bu mesajlar neticesinde bildirim alıyorlar.
Tüm bunların haricinde kullanıcıların arkadaş listelerinde yer alamayan kişiler tarafından da mesaj alabilme özelliği söz konusudur. Ancak kullanıcılar arkadaş listeleri dışındaki kişilerden gelen mesajların bildirimlerini almıyorlar. Kullanıcılar bu mesajları mesaj istekleri bölümünde arada sırada kontrol ederek görebiliyorlar. Bir mesaj günler öncesinden gönderilse de bildirim gelmediğinden Facebook kullanıcıları bu mesajları günler sonra kontrol ettiklerinde görebiliyorlar.

Arkadaş Listesi Dışındaki Kullanıcıların Gönderdikleri Mesajların Özellikleri Nelerdir?

Facebook kişi listelerinin dışında kalan kişilerin göndermiş oldukları mesajları istenmeyen mesajlar olarak algılayarak diğer kutusuna atıyor. Bu da Facebook kullanıcıların liste dışındaki kişiler tarafından ulaşılmasını engelliyor. Aslında liste dışında kalan kişilerin mesajları kullanıcılar için önemli nitelikte beklenen mesajlar olabiliyor. Ancak kullanıcılar bu mesajları günler sonra tesadüfi bir şekilde görebiliyorlar. Facebook’un böyle bir uygulama yapmasının nedeni Facebook Messenger uygulaması içerisinde kendine has bir filtreleme sistemi geliştirmesidir. Bu durum genellikle e posta servislerinde görülen istenmeyen mesajlar bölümüne benziyor.

Facebook Messenger Gizli Mesajları Ayarları Nasıl Yapılır?

Facebook Messenger üzerindeki gizlenmiş mesajları görüntülemek Facebook’un masa üstü versiyonunda oldukça kolay. Ancak kullanıcılar Facebook’u sadece mobil cihazlar üzerinden kullanıyorlar ise işler biraz daha karışık hale geliyor. Mobil cihazlardaki yüklü olan Facebook Messenger gizli mesajlarını görüntüleyebilmek için kullanıcıların öncelikle mobil Facebook Messenger uygulamasını açmaları gerekiyor.
Facebook Messenger açıldıktan sonra ekrana gelen görüntü içerisinde yer alan ayarlar menüsüne tıklanmalıdır. Ayarlar menüsüne girdikten sonra ayarlar menüsü içerisinde yer alan kişiler sekmesine tıklanması gerekiyor. Kişiler sekmesine tıklandıktan sonra açılan sayfadan mesaj istekleri bölümüne tıklanması gerekiyor. Mesaj istekleri bölümünün açılması ile birlikte ekrana gelecek olan filtrelenen istekleri gör bölümüne dokunulması gerekiyor. Bu işlem ile birlikte gizli kalmış tüm mesajlar görüntülenebiliyor.

Bir önceki yazımız olan Facebook Messenger Nasıl Kapatılır? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Okumaya devam et
Görüşünü Belirt Kazan