Anasayfa » Facebook » Facebook Messenger Nasıl Kapatılır?

Facebook Messenger Nasıl Kapatılır?


Facebook Messenger Nasıl Kapatılır?

Facebook Messenger kullanan çok fazla kişi olmasına rağmen günümüzde birçok insan diğer sohbet programlarını tercih etmekte hatta Facebook Messenger’ı kapatmak istemektedir. Facebook’u çok fazla kişi kullanmasına rağmen Facebook Messenger o kadar çok ilgi görmemektedir. Facebook Messenger kullanmak istenilmediğinde Facebook Messenger kapatılabilir, silinebilir veya sadece bildirimler kapatılarak kişilerin sizinle direkt iletişime geçişine engel olunabilir.

Facebook Messenger Kapatma

Messenger Kapatma Yöntemi: Bunun için Android telefonlarda yapılacak işlemler şu şekildedir; “Ayarlar” bölümüne girilmeli ve “Uygulama yöneticisi” seçildikten sonra “Messenger” uygulamasına girilerek ”Kaldır” seçeneği seçilir. Facebook Messenger’da çıkış yap butonu olmaması sebebiyle çoğu kişi bu konuda sıkıntı yaşamaktadır.
Messenger Kapatma Yöntemi: Android telefonlardan Google Play sayfasına giderek “Uygulamalarım” kısmından “Messenger” uygulaması seçilir ve kaldır butonuna tıklanır.

Facebook Messenger Bildirimi Nasıl Kapatılır?

Telefondan Facebook Messenger Sohbet sayfası açılır. Sohbet ekranında sağ üstte yer alan “Ayarlar” sekmesinden “Bildirimler ve Sesler” başlığına tıklanır. Buradan “Bildirimleri Sessize Al” uyarısı seçilir. Daha sonra ise açılan ekranda bunun için talep edilen süre girilir. Bildirimler sessize alındığı takdirde kişiler ile iletişim tamamen kopmaz. Uygulamada sohbet sayfasına girilmediği sürece gelen mesajlar görünmez. İstenilen sürece sessize alınabileceği gibi süresiz olarak da sessize alınabilir.

Facebook Messenger Hesabı Nasıl Dondurulur?

Facebook Messenger hesabını dondurma özelliği bu uygulamada bulunmamaktadır. Facebook ile bağlantılı çalışan bu uygulama dondurulmak istenirse Facebook hesabı üzerinden de dondurma işlemi yapılır. Facebook üzerinden hesap dondurulduktan sonra da kişilerle Facebook Messenger üzerinden iletişim kuma ihtimali kalmaz. Facebook hesabı dondurmak için de “Ayarlar” sekmesinden “Güvenlik” başlığı seçilir. Sonra “Hesabını dondur” alt başlığı seçilerek işlem onaylanır ve dondurma işlemi tamamlanmış olur.

Bir önceki yazımız olan Facebook Planlanmış Gönderi Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Soru & Cevap Kısmı (1)
  1. Facebook hesabımı kapatmak istiyorum sıkıldım artık hiç bir şekilde iletişim aracı kullanmak istemiyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.