Facebook Lite Nedir?

Facebook Lite Nedir?
Facebook Lite Nedir?

Facebook kullanıcıları tarafından sevilen, özellikle telefonlarını Sony markalı olan kullanıcıların bir numaralı uygulaması olan Facebook Lite nedir konusu hakkında bugün detaylı bilgiler verecğez. Facebook Lite uygulaması sayesinde Facebook kullanıcıları artık Facebook’a daha hızlı giriyor. Sade ve kullanışlı arayüzü sayesinde, sizlerin veri paketini yani internet paketinizi zorlamayacak olan bu uygulama sayesinde Facebook uygulamasında artık daha az veri kullanarak zaman geçirebileceksiniz. Facebook tarafından geliştirilen Facebook Lite uygulaması her geçen saniye daha fazla büyüyerek 100 milyondan daha fazla kullanıcıya sahip oldu. Sizler için şarj konusunda, depolama ve veri tüketimi gibi olaylarda oldukça sizleri düşünen tasarruf yapan bu uygulama sayesinde sizlerde Facebook Lite uygulamasını tercih edebilirsiniz.

Kısaca Facebook Lite Uygulaması

  • Yaklaşık olarak 150 ülke tarafından kullanılan ve 56 dili destekleyen Facebook Lite uygulaması en çok Brezilya ülkesinde kullanılmaktadır.
  • Eğer sizlerde özellikle telefondan Facebook’a giriyorsanız ve şarj konusunda şikayetiniz var ise bu şikayetinizi Facebook Lite uygulaması kullanarak kolaylıkla çözebilirsiniz.
  • Facebook Lite uygulamasını Google Play’den Android olan telefonlarınıza indirerek şimdiden şarj sorununu ve veri kullanımı konusunda oldukça çok tasarruf yapabilirsiniz.
  • Sade ve kullanışlı arayüzü ile bütün gündemi, takip ettiğiniz kişileri ve katılmış olduğunuz grupları daha hızlı ve daha az veri kullanarak gezebilir ve yeni haberler öğrenebilirsiniz.

Facebook Lite Uygulaması Çok İnternet Harcar Mı?

Diğer Facebook’un uygulamalarına nazaran Facebook Lite uygulaması daha az internet harcamaktadır. Yani sizlerde veri tasarrufu elde etmek istiyorsanız ilk etapta mobil cihazlarınıza az boyutta olan Facebook Lite uygulamasını indirmeniz yeterli olacaktır, Facebook Lite uygulamasının ara yüzü diğer Facebook uygulamalarına nazaran daha kolay ve daha anlaşılır bir tasarıma sahiptir.

 

Bir önceki yazımız olan Facebook Messenger Kullanmadan Mesajları Okumak başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Okumaya devam et
Görüşünü Belirt Kazan