Facebook Hesabı Nasıl Dondurulur?

Facebook Hesabı Nasıl Dondurulur?
Facebook Hesabı Nasıl Dondurulur?

Eskisi kadar kullanılmayan Facebook hakkında bugün siz değerli takipçilerime özel olan bir konudan bahsedeceğim. Facebook hesap dondurma işlemiyle sizlerde artık Facebook hesabınızı geçici süreliğine pasif hale getirebilirsiniz. Yani geçici süreliğine Facebook hesabımı nasıl kapatabilirim? Sorusunun cevabını öğrenmek istiyorsanız sizlerde alttaki adımları takip edebilirsiniz. Herhangi bir nedenden dolayı Facebook hesabı dondurmak istendiğinde izlenecek adımlar basittir. Facebook hesabından öncelikle ayarlar sekmesine tıklamak gerekiyor. Daha sonra açılan pencerede sol tarafta bulunan güvenlik sekmesine gidilir. Güvenlik sekmesinin en alt kısmında ‘’ Hesabını Dondur’’ seçeneği bulunur. Bu seçeneğin yanında bulunan ‘’Düzenle’’ seçeneğine basılır. Hemen ardından ufak bir pencere açılır. Bu pencerede bulunan ‘’Hesabını Dondur’’ seçeneğine basılır. Son adım olarak hesap şifresi girilerek, uygun bir gerekçe yazılır ve işlem tamamlanır.

Facebook Hesap Dondurma Linki

  1. Facebook hesabınızı dondurmak için sizlerde https://www.facebook.com/deactivate.php adresine gidebilirsiniz.
  2. Bu alandan güvenliğiniz için Facebook şifrenizi girmenizi istenilecektir ve bu alandan Facebook hesabınıza ait şifrenizi giriniz.
  3. Şifreyi girdikten sonra neden Facebook hesabınızı dondurmak istediğinize dair bir adet form çıkacaktır. Bu formda ilgili alanları doldurarak sizlerde Facebook hesabınızı dondurabilirsiniz.

Sizlerde bu şekilde geçici süreliğine Facebook hesabınızı kapatabilirsiniz, Facebook yönetimi Facebook hesabınızı bir süre sonra otomatik olarak aktif etmektedir bunun için hesap dondur sayfasından mutlaka hesabımı benden habersiz aktif etmeyin seçeneğini işaretleyiniz.

Dondurulan Facebook Hesabı Tekrardan Nasıl Açılır?

Facebook hesabınızı tekrardan aktif etmek istiyorsanız bu işlem oldukça basittir. Çünkü; Facebook hesap dondurma işlemi bu kadar basitken yeniden aktif hale getirme işlemi de basit olmalıdır. Hesabı dondurduktan sonra yeniden aktif etmek istenirse tek yapılması gereken e-posta ve şifre bilgileri ile yeniden giriş yapmak olacaktır. Bu işlem gerçekleştirildikten sonra hesap eski haline geri döner.

Facebook hesabınızı açtıktan sonra artık arkadaşlarınız sizlere mesaj gönderebilir ve profiliniz herkese erişebilir bir hale gelir. Facebook hesabınızı tekrardan aktif etme işlemini bu şekilde başarılı bir şekilde aktif ederek sizlerde Facebook kullanmaya kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

 

Bir önceki yazımız olan Facebook Arama Geçmişimi Kimler Görebilir? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Okumaya devam et
Görüşünü Belirt Kazan