“Facebook Durduruldu.” Hatası Nasıl Çözülür?

“Facebook Durduruldu.” Hatası Nasıl Çözülür?
“Facebook Durduruldu.” Hatası Nasıl Çözülür?

Android telefonlar belli zaman aralıkları ile güncellenir. Yazılım güncellemesi, İOS işletimli telefonlara göre çok sık olmasa da, uygulama güncellemeleri fazlasıyla sık olarak bildirim olarak gelir. Bu güncellemeler PlayStore üzerinden kullanıcılara sunulur ve takip edilmesi gerekir. Güncellemesi yapılmayan telefon ve ya uygulamalar çoğu zaman problem çıkarır. Bu problemler, telefonun yavaşlaması, uygulamaların çalışmaması ve ya ” Instagram Durduruldu. ” , ” Facebook Durduruldu. ” gibi sorunlardır.
Uygulama güncellemesi ile çözülebilecek sorunlar olabilecek durumdayken bazen güncelleme yazılımlarında da sorunlar olabilir. Bu gibi sorunlar ise yenilenen güncelleme yazılımları ile ortadan kaldırılır ya da devam eder. Sorunun devam etmesi bu durumda Android yazılım yapımcılarına bağlı bir durumdur. Ancak bazen bu sorunlar, güncelleme ile çözülebilecek bir durumdayken bile sorunun giderilmesi çok kolay olmaz.

Hatanın Giderilmesi İçin İzlenecek Yollar Nelerdir?

Sorun ile karşılaşıldığında yapılabilecek en kolay çözüm yolu sorunu kabul edip yani çıkan ” Tamam ” butonuna dokunarak arka plandaki tüm uygulamalardan çıkıp Facebook uygulamasını tekrar açmaktır. En fazla iki ve ya üç kere daha sorun devam edecektir. Ancak çözüm bulunur. Tabi ki bu durum sorunu ötelemektir ve geçicidir. Anlık çözüm olarak değerlendirilmelidir. Bir diğer çözüm yolu ise telefonunuz Ayarlar kısmından Uygulamalar bölümünün Tümü kısmını seçerek Facebook uygulamasını bulmaktan geçer. Facebook uygulamasını bulduktan sonra “Verileri Temizle” ve “Ön Belleği Temizle” işlemleri yapılır. Bu süreçten sonra Facebook oturumu kapanır ve kullanıcı adı ile şifreyi tekrar ister. Kullanıcı adı ve şifre girilerek Facebook tekrar açılır. Eğer yukarıdaki çözüm yolları sonuç vermiyor ise başka bir yol daha izlenir. Bu çözüm yolu ise Facebook sürümünü değiştirmektir. Hata vermeden önce hangi sürümü kullanıyor iseniz o sürümü Android telefona tekrar yüklenerek soruna kalıcı bir çözüm bulunur. Örneğin, Facebook 112.0.0.0.38 sürümü indirilir. Bu sürüm telefona harici olarak yüklenir ve kurulur. Ancak çok güvenli bir yöntem değildir. Bu yüzden tavsiye edilmez. Hatanın hala giderilemiyor olması durumunda Android telefonun servisi ile iletişime geçilir. Sorunun çözümü için varsa garantiye yollanır.

Bir önceki yazımız olan Facebook Messenger’da Diğer Kutusuna Nasıl Bakılır? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Okumaya devam et
Görüşünü Belirt Kazan