Facebook Arama Geçmişimi Kimler Görebilir?

Facebook Arama Geçmişimi Kimler Görebilir?
Facebook Arama Geçmişimi Kimler Görebilir?

Bir zamanların ne büyük sosyal medya sitelerinden biri olan Facebook artık eski popülerliğini yitirerek yerini şuan günümüzün popüler olan WhatsApp uygulamasına kaptırdı. Bildiğiniz üzerine birçok kişinin bir numaralı uygulaması olan WhatsApp uygulaması sayesinde bir çok kişi yine bütün işlerini tek bir uygulama kullanarak kolaylıkla yapabiliyor. Ve geçtiğiniz günlerde WhatsApp’a gelen belge, dosya gönder özelliği sayesinde birçok kişi artık Facebook ve diğer popüler sitelere gerek duymadan sadece WhatsApp üzerinden kolaylıkla işlerini halledebilir hale geldi.

Bugün Facebook kullanıcıları için popüler sorulardan biri olan Facebook arama geçmişimi nasıl silebilirim, Facebook arama geçmişimi kimler görebilir sorusuna kısaca cevaplar vererek aklınızda yer alan bu sorulara doğru bir şekilde cevap almış olacaksınız. İlk olarak arama geçmişi nedir bunun hakkında kısaca bir bilgi vereyim; Facebook üzerinden yapmış olduğunu sayfa, grup ve ya kişi aramaları sizlerin profiliniz de saklanmaktadır.

Facebook’ta Arama Geçmişini Nasıl Silebilirim?

Facebook arama geçmişinin kimseler tarafından görülmemesini istiyorsanız arama geçmişinizi silebilirsiniz. Eğer siz bu arama geçmişini silene kadar yani sizler daha önceden yapmış olduğunuz arama geçmişini tamamen silene kadar ömür boyu hesabınızda kalıcı bir şekilde arama geçmişiniz kalacaktır. 2013 yıllarında eklenen bu özellik eminim arama geçmişini bilmeyen kişilerin yuvasını yıkmış olabilir ki zaten sosyal medya her ne kadar yeni bir ilişkiye imza atılmasına vesile olduğu kadar maalesef birçok ilişkinin de bitmesine neden olmaktadır. Eğer sizlerde uzun zamandır arama geçmişinizi silmiyor iseniz alt başlığa bir göz atmayı unutmayın.

Popüler Facebook uygulamasında arama geçmişini kolaylıkla silebilmek için yapmanız gereken tek işlem profiliniz de yer alan Hareket Dokümanları kısmına giderek burada bulunan Arama Geçmişi seçeneğindeki bütün arama geçmişini sil işaretine dokunarak kolaylıkla arama geçmişinizi silebilirsiniz. Arama geçmişinizi sildikten sonra artık sizlerin daha önceden ve şuan mevcut olan arama geçmişinize kimse erişmez.

Arama Geçmişimi Kimler Görebilir?

Arama geçmişiniz sadece sizlere özeldir, sizlerin haricinde kimse göremez. Şifrenizi bilen kişi ve Facebook’u tam anlamıyla profesyonel şekilde kullanan kişiler sizlerin arama geçmişine erişebilir. Bunun için Facebook’ta yaptığınız ziyaretlerden sonra arama geçmişinizi tamamen silmeyi unutmayınız ve güvenliğiniz / gizliliğiniz için şifrenizi herkes ile paylaşmayınız.

Facebook arama geçmişinizi sadece sizler ve şifrenizi bilen kişiler görebilir.

Bir önceki yazımız olan Facebook Telefondan Giden Kutusunu Açmak başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Okumaya devam et
Görüşünü Belirt Kazan