Data Paketi Nasıl İptal Edilir?

Data Paketi Nasıl İptal Edilir?
Data Paketi Nasıl İptal Edilir?

İnternet sektörünün gelişmesinin ardından bir çok kişi artık telefonundan arama yapmak yerine WhatsApp, Turkcell Bip gibi anlık mesajlaşma programlarını kullanarak kolaylıkla istediği kişi ile anında iletişime geçerek sorununu ortadan çözebiliyor. Teknolojinin bu kadar ilerlemesinin ardından büyük operatörlerden Turkcell, Vodafone ve Avea gibi önde gelen operatörlerin sunmuş olduğu data paketleri hakkında kısaca bilgiler vereceğiz bu bilgilerin arasında internette en çok sorulan sorulardan biri olan Data paketi nasıl iptal edilir sorusunu da yanıtlayacağız. İlk olarak sizlere Data Nedir? onu açıklayacağım; bizim internette ne kadar vakit geçireceğimiz ile data doğru orantılıdır. İnternette dolaştığımız, baktığımız, araştırdığımız bütün işlemler data üzerinden sağlanmaktadır. Bir nevi internet kullanımı diye adlandırabiliriz, internet üzerinden yapmış olduğumuz bütün işlemler data üzerinden sağlanmaktadır. Ülkemizde bir çok kişi artık, en iyi çeken hat ile en uygun fiyatlarda data paketi sunan operatörleri seçmektedir. Eğer telefonunuz üzerinden sürekli video ve ya fotoğraf görüntülüyor iseniz bu işlemler sonucunuzda datanızın bitmesine neden olacaktır, eğer internet üzerinden sadece WhatsApp, Turkcell Bip gibi data paketinizi çabuk bitirmeyen işlemler yapıyorsanız internet paketiniz çabuk bitmeyecektir. Bir çok operatörün sunmuş olduğu data paketler yani internet paketleri genellikle aylık olarak ücretlendirilmektedir.
Data paketlerinizi iptal edebilmek için öncelikle hangi data paketlerini kullandığınızı bilmeniz gerekmektedir, bunun için internet üzerinden kısaca araştırmalara yaparak kolaylıkla operatörünüzün sunmuş olduğu data paketlerinden hangisini kullandığınızı öğrenebilirsiniz. Kullanmış olduğunuz data paketlerini iptal edebilmek için, iptal koşullarını sağlamanız gerekmektedir. Mesela bir çok operatörün Günlük ve bazı Haftalık olarak sunmuş olduğu paketleri maalesef iptal edemezsiniz bu sürelerin dolması gerekmektedir ve sistem tarafından bazı data paketler (internet paketleri) kendiliğinden iptal edilmektedir.

Ben Kendim Nasıl İptal Edebilirim?

 • İlk olarak hangi data paketinizi kullandığınızı bilmeniz gerekmektedir.
 • Eğer hangi internet paketini iptal edeceğinizi biliyorsanız İPTAL yazıp paketinizin adını ekleyip servis sağlayıcısının kısa numarasına SMS göndererek iptal edebilirsiniz.
 • Eğer hangi paketi kullandığınızı bilmiyorsanız operatörünüzün sunmuş olduğu Online İşlem uygulamalardan birini indirerek mevcut data paketinizi bu uygulama üzerinden kolaylıkla iptal edebilirsiniz.
 • Benim en çok tavsiye etmiş olduğum sistemlerden biri olan, müşteri temsilcisine bağlanarak kolaylıkla iptal edebilirsiniz.
 • Ülkemizde yer alan Turkcell, Avea, Vodafone operatörleri bu konuda oldukça çok yardımcı oluyorlar, özellikle Vodafone müşterisine önem vererek herhangi bir arama esnasında paketlerinizi koşulsuz olarak iptal etmektedir.

Hattınızda mevcut olan bir adet data paketi varsa yani hattınızda herhangi bir internet paketi varsa operatörlerin sunmuş olduğu bazı kampanyalardan çakıştığından dolayı mevcut hattınıza herhangi bir data paketi yani internet paketi yansıtılamamaktadır. Bunun için hattınıza tanımlı olan data paketlerinizi mutlaka iptal etmeniz gerekmektedir. Data paketleri genellikle müşteri hizmetleri tarafından veya mobil uygulamalar üzerinden iptal edilebilir.

Bir önceki yazımız olan I'm an Albatraoz Klibindeki Kadın Kim? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Okumaya devam et
Görüşünü Belirt Kazan

yagmur - 11 Aralık 2017 - 15:14

data pakey aldim iptal etim odemesini yapicami

  kozbon - 17 Aralık 2017 - 23:44

  Merhaba, iptal edilen paketlerin ücretleri geri iade edilmez.

   Anonim - 31 Ocak 2018 - 11:41

   Tmmm

   Lütfen cevap alıyım lütfen - 18 Şubat 2018 - 22:01

   Aga ben abone SUPER 2 gb aldım İPTAL ettim tekrar aldım bu sefer iptal edemedim ve Berat tekrarlanacak bunu nasıl iptal edebilirim iptal ediyorum ama diyor data ek paketin olmadığı için bu paketi iptal edemiyoruz ne yapmalıyım 35 tl faturamda 23 tl 10 tl de diğer etti 67 tl babam oldurucek beni lütfen yardım edin

   bilal - 15 Mart 2018 - 23:01

   nasil iptal edimir

  Fatih - 2 Ocak 2018 - 12:27

  Evet

burcu - 31 Aralık 2017 - 23:15

Nasıl iptal ettin

Anonim - 27 Ağustos 2019 - 08:23

Data paketini kaçtan iptal ediyoruz

Nejla - 27 Ağustos 2019 - 08:24

Data paketini kaçtan iptal ediyoruz

Osman - 27 Ağustos 2019 - 08:44

Data ek 4gb yi nasıl ıptal edebilirim