Çalınan Instagram Hesabını Geri Almak

Çalınan Instagram Hesabını Geri Almak
Çalınan Instagram Hesabını Geri Almak

Instagram uygulamasında son zamanlarda bir çok kişinin başına gelen bir olaydan bahsedeceğim, bir çok kişinin yapmış olduğu hatalardan olan Instagram şifresini kolay bir şekilde yapması sonucunda bir iki deneme sonucunda Instagram hesapları kolaylıkla çalınmaktadır. Mesela benim en yakın arkadaşım şifresini “terlik, koltuk, perde” gibi kelimeler kullanmakta yani o an şifreyi girerken sürekli çevresine bakıyor etrafında gördüğü ilk nesneyi şifresinde kullanıyor. Empati yaparak kişinin şifresini bulmak oldukça çok kolay oluyor ve kişinin şifresini bulabiliyorum. Ve 20-25 karakter şifre yapan ve özellikle özel karakter yani +-*/ gibi işaretler kullanan psikopat kızlarımız ve erkek arkadaşlarımız var Allah bizleri onlardan korusun. Sizlere bugün Instagram hesabınızın çalınması sonucunda ne yapacağınız konusunda detaylı bilgilere yer vereceğim. Hesabının ilk sahibi siz iseniz ve uzun zamandır hesabınızı siz kullanıyor iseniz korkmanıza gerek yok, Instagram’a kimliğinizin fotoğrafını çekip göndererek kolaylıkla hesabınızı geri alabilirsiniz. Ve ayrıca Instagram kişisel telefon numarasına oldukça çok önem vermekte, eğer Instagram’da herhangi bir değişiklik olur ise mutlaka telefonuna SMS ile haber verilmekte. “xx.xx.xxxx tarihinde xx.xx saatinde şifreniz değiştirildi, bunu siz yapmadıysanız buraya tıklayarak hesabınızı geri alabilirsiniz” şeklinde bir uyarı mesajı geliyor. Gelen mesajdaki linkteki adrese giderek çalınan hesabınızı kolaylıkla geri alabilirsiniz, çalınan hesabınızın geri alınma konusuna geçmeden önce Instagram hesap güvenliği hakkında kısaca bilgiler vereyim.

Instagram Hesap Güvenliği

Hesabınıza mutlaka telefon numaranızı ekleyiniz ve telefon numaranızı doğrulayınız.

Hesabınızda eğer mail adresi yer almıyor ise hemen bir önceki yazımız olan Hotmail nasıl alınır başlıklı makalemizi okuyarak yeni bir mail alarak hesabınıza mail adresinizi ekleyebilirsiniz.

Hesabınızı aktif olarak kullanın ve sadece bir mobil cihazınızdan giriş yapın sürekli farklı farklı tarayıcılardan ve farklı cihazlardan giriş yapmak sizi tehlikeye sokabilir.

Hesabınızda kullanıcı adında ya da ad soy ad kısmını mutlaka kimliğinizde yer alan adınızı ve soyadınızı girin aksi bir durumda kimlik göndererek hesabınızı doğrulayabilir ve kolaylıkla geri alabilirsiniz.

Çalınan hesabımı, geri nasıl alabilirim?

Şifresi değiştirilen hesabınıza bağlı olan telefon numarasına ve ekli olan mail adresine bir haber maili iletilmektedir. Bunun için, Instagram kullanmadan önce mutlaka telefon numaranız ve mail adresinizi ekleyiniz. Çalınan hesabınızın mail adresine giderek gelen kutusunu kontrol ediniz ve buradan yer alan Instagram Şifreniz Değiştirildi başlıklı maili açarak burada yer alan linke tıklayarak hesabınızı geri alabilirsiniz. Eğer mail adresinize herhangi bir link gelmemiş ise ya da SMS ile telefonunuza herhangi bir bildirim gelmediyse mutlaka Instagram ile iletişime geçerek kimlik doğrulama isteyiniz gerekirse Instagram’a İngilizce mail gönderin ve elinizdeki kanıtları gönderin, bu uğraşlarınız sonucunda kolaylıkla çalınan Instagram hesabınızı geri alabilirsiniz. Instagram yetkileri sizden o hesabın ilk mail adresini isteyecektir, eğer hesabın ilk mail adresini biliyor iseniz size şifre sıfırlama linki göndererek hesabınızı kurtarmanız da yardımcı olacaktır. Son derece oldukça ilgili olan yetkili arkadaşlara ulaşmak için, https://help.instagram.com/contact/740949042640030 buradaki adrese giderek buradan şu adımları izleyiniz. Kimin hesabı başkasının eline geçti? (Benim hesabım) >> Instagram hesabınızda belirtilen e-posta hesabına giriş yapabiliyor musunuz? (Hayır) sorusunu seçerek açılan seçeneklerde gereken alanları doldurarak kolaylıkla hesabınızı geri alabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Instagram ile İletişime Nasıl Geçebilirim? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Okumaya devam et
Görüşünü Belirt Kazan