Bip Messenger Kişi Engelleme Nasıl Yapılır?

Bip Messenger Kişi Engelleme Nasıl Yapılır?
Bip Messenger Kişi Engelleme Nasıl Yapılır?

Her gün daha fazla gelişmekte olan Turkcell Bip Uygulaması hakkında her gün daha fazla soru almaktayız, geçtiğimiz günlerde Turkcell’in başlatmış olduğu Bip bedava internet paketi sayesinde bir çok kullanıcıya erişen Bip Uygulaması artık popüler olmaya başladı. Bir çok Turkcell müşterisi hem bedava BİP Uygulamasını kullanabiliyor hemde diğer sosyal medya hesaplarını kontrol etmek için Turkcell tarafından kendisine verilen hediye internet paketini kullanarak mutlu dakikalar geçiriyor.  En kısa zaman içerisinde bir çok kişinin telefonunda bu uygulama da yer alacak, peki bu uygulamanın ne özelliği var, neden herkes bunu kullanacak WhatsApp var iken diye soruyorsanız gelin bunu şöyle açıklayayım. Bip uygulamasına kendine has bildirim sesi ile oldukça dikkat çekici ve ayrıca içerisindeki özelliklerinden biri olan Mesajların Silinme Süresi seçeneği ile adeta kullanıcılarına güven veriyor. Oldukça güvenilir bir uygulama olan Bip diğer anlık mesajlaşma uygulamalarına taş çıkartacak gibi gözüküyor. Şuan da toplamda 10 Milyondan fazla kullanıcıya sahip olan Bip uygulamasının bir diğer özelliği ise, keyifle yapabileceğiniz CAPS Yapma seçeneği mevcuttur ayrıca hazır Caps görüntülerini de arkadaşlarına anında göndererek eğlenebilir ve gülebilirsiniz.

Ayrıca herhangi bir mesajınızı seçip kolaylıkla o mesajınızdaki kelimeleri kullanarak anında CAPS yapabilir / çıkartma uygulayabilirsiniz. BİP Uygulaması her geçen gün gelişmekte iken bugün sizlere Turkcell Bip Uygulamasında nasıl birini engelleyebiliriz sorusunu yanıtlayacağım. Bir kişiyi engellemek için; Kişiler sayfasından ilk önce o kişiyi buluyoruz, ardından kişinin profiline tıklıyoruz karşımıza kişinin profil resmi ve rehberimize ne diye kayıt ettiysek onun ismi gözükmektedir. Buradan sol üst köşede yer alan üç nokta işaretine dokunarak Engelle seçeneğine dokunuyoruz. Bu işlev sonucunda kişiyi engellemiş bulunuyoruz, kişiyi engelledikten sonra size kesinlikle mesaj atamaz.

Bip Engel Kaldırma

Hazır konu açılmış iken engellemiş olduğunuz kişinin engelini kaldırmanın yolundan da bahsedeyim; Bip uygulamasını açınız >> sol üst köşede yer alan 3 yatay çizgi işaretine dokunun ve sol tarafta açılacak olan Ayarlar seçeneğine dokunun. Daha sonra karşımıza Engellenen Kişiler seçeneği çıkacaktır bu kısımdan kişinin engelini kolaylıkla kaldırabilirsiniz. Ya da kişinin engelini kaldırmak için, Kişiler sayfasından kişiyi silmediyseniz bularak engelini kolaylıkla kaldırabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Turkcell Bip Grup Nasıl Kurulur? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Okumaya devam et
Görüşünü Belirt Kazan

Ela - 29 Kasım 2017 - 16:37

O 3 cızgıde artık engellenmıyor mesaja gerı donuyo yardım eden