Bilgisayardan Instagram Hesabımı Nasıl Kapatabilirim?

Bilgisayardan Instagram Hesabımı Nasıl Kapatabilirim?
Bilgisayardan Instagram Hesabımı Nasıl Kapatabilirim?

Instagram uygulamasında hesabınıza telefondan girebileceğiniz gibi, herhangi bir bilgisayardan da giriş yapabilmeniz mümkündür. Bilgisayardan giriş yapıldığında yaşanan problemlerden biri, instagram bilgisayardan (pc) çıkış yapma konusunda olmaktadır. Pek çok kişi instagram hesabına bilgisayardan kolayca girmekte; ancak çıkış işlemi yapma konusunda sorun yaşamaktadır. Bilgisayarınızdan instagram hesabınıza giriş yaptığınızda ve işiniz bittiğinde çıkış yapmak için öncelikle kendi profilinize girmeniz gereklidir. Daha sonra profili düzenle seçeneğinden üç nokta yazan kısmı tıklamalısınız. Çıkış yap yazısını görünce de buna basıldığında, hesaptan çıkış işlemini gerçekleştirmiş olursunuz. İnstagram hesabınıza bilgisayardan giriş yaptığınızda şifrenizi kaydettiyseniz, başka birilerinin hesabınıza girme ihtimalini ortadan kaldırmak açısından internet tarayıcı bilgilerini temizlemeniz son derece önemlidir.

Bilgisayardan Instagram Hesabımı Nasıl Kapatabilirim?

İnstagram hesabınızı bilgisayarınızdan açtıysanız ve hesabınızı tekrardan kapatmak istiyorsanız bunun için yapmanız gereken tek işlem hemen Instagram profilinizi açıp burada bulunan üç nokta işaretine dokunarak çıkış yap seçeneği ile birlikte masaüstü bilgisayardan oturumunuzu kolaylıkla sonlandırabilirsiniz.

Lakin bilgisayarınızda daha önceden instagrama girdiğiniz belli olur bunun sebebi ise kullanmış olduğunuz tarayıcının sizlerin girdiği siteleri kayıt etmesinden kaynaklanmaktadır. Girdiğiniz siteler bilgisayarınızda kayıt altına alınmaktadır, bundan dolayı geçmişi silmeyi unutmayınız.

Bilgisayarda geçmişi silmek için ilk olarak kullanmış olduğunuz tarayıcıyı açınız ve ardından Ctrl +H yaparak buradan geçmişinizi açabilirsiniz. Geçmişi sil seçeneğini kullanarak daha önceden girdiğiniz siteler başta olmak üzere Instagram’da girdiğiniz de silinecektir.

Ayrıca tarayıcınızın geçmişini sildikten sonra arka planda birikmiş olan çerezler (cookies) ler otomatik olarak silindiğinden dolayı Instagram’dan bilgisayardan çıkış yapmış olacaksınız.

Instagram Hesabımı Bilgisayardan Nasıl Kapatabilirim?

Instagram Hesabımı Bilgisayardan Nasıl Kapatabilirim?

Instagram hesabınızı bilgisayardan kapatmak oldukça kolaydır. Bunun için yapmanız gereken Bilgisayar üzerinden açmış olduğunuz hesabınızın profilini görüntülemeniz gerekmektedir. Sağ üst köşedeki adam işaretine dokununuz ve ardından kendi profilinizde yer alan çark işaretine dokununuz. (Bu kısım mobil cihazlarda genelde sol üst köşede bulunur.)

Instagram Hesabımı Bilgisayardan Nasıl Kapatabilirim?

Çark işaretine tıkladıktan sonra karşınıza seçenekler çıkacaktır ve bu seçenekler arasından Çıkış Yap seçeneğine tıklayıp sizlerde Instagram hesabınızdan çıkış işlemini başarıyla gerçekleştirebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Instagram Açılan Mesajı Okunmadı Olarak İşaretle başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Okumaya devam et
Görüşünü Belirt Kazan