Bedava WhatsApp Nasıl Yapılır?

Bedava WhatsApp Nasıl Yapılır?
Bedava WhatsApp Nasıl Yapılır?

Bedava WhatsApp Nasıl Yapılır?

18 Ocak 2016 tarihinden itibaren WhatsApp’ta bir çok şey değişmeye başladı. Artık WhatsApp’a ödediğimiz yıllık ücretler alınmayacak ve onun yerine WhatsApp’ta yeni gelen görüntülere ücret ödemeye başlayacağız. Bilindiği gibi WhatsApp’a yıllık olarak neredeyse 2,5TL kadar bir ücret ödemekteyiz ve nedense bir çok kişi bu ücreti ödememek için elinden geleni yapıyor ve hattına aylarca TL yüklemesi yapmıyor. Sırf devlete aylık telsim ücretini ödememek için ve tabi ki ücretli uygulamalara verilen ücretleri ödememek için hattına TL yüklemeyen bir çok kişi var, evet WhatsApp’ta bir ücretli uygulamalardan biridir. Reklamsız hizmet verdiğinden dolayı her kullanıcısından yıllık olarak otomatik bir şekilde çaktırmadan çaktırmadan ücretini alıyor ve kimsenin bu durumdan maalesef haberi yok. Bugün sizlere bu durumun sona ereceğinden bahsedeceğim, WhatsApp artık yıllık ücretleri almak yerine WhatsApp’ı tamamen bedava olarak hizmete sundu. Ömür boyu kullanabileceğimiz ücretsiz WhatsApp ile artık yıllık ücret ödemek zorunda kalmayacağız peki o zaman akıllarda yer alan WhatsApp artık reklam mı yayınlayacak ne yapacak? sorusuna kısaca açıklamalar bulunacağım. WhatsApp artık daha çok gelişerek 2015 yılında yayınlamış olduğu emojileri ücretli olarak satmayı planlıyor, hatta WhatsApp Plus sürümlerinden de hatırlayacağınız üzere WhatsApp’a farklı temalar ekleyerek kullandığımız WhatsApp Plus sürümü artık normal WhatsApp’ta geçerli olacak. Uzun lafın kısası, WhatsApp’a gelecek olan yeni emojiler, temalar (görüntüler), çıkartmalar ücretli olacak, bu emojileri kullanmak isteyen kendine farklı bir ortam yaratmak isteyen kişiler bunlara para ödeyecek.

Türk Telekom Selfy Üyelerine Bedava WhatsApp

2016 yılında başlatılan yeni etkinliklerden olan sadece 07 – 25 yaş arasında gençlerin üye olabileceği Türk Telekom Selfy ile bedava WhatsApp kullanabilirsiniz. İnternet paketinizin WhatsApp kullanımlarızın etkilenmesini istemiyorsanız o halde sizlerde hemen Türk Telekom Sefly üyeliği almaya. Türk Telekom Selfy üyeliğiniz varsa ücretsiz olarak WhatsApp yazıp 4545’e göndererek üyeliğinizi tamamlayabilirsiniz. Ayrıca daha önceden paylaşmış olduğumuz Türk Telekom Selfy Nedir? Nasıl Kayıt olunur? başlıklı yazımıza göz atarak buradan Türk Telekom’a ait daha fazla fırsatlara sahip olabilirsiniz.

WhatsApp’ta Neler Ücretli Olacak?

WhatsApp’ın yaptığı açıklamalara göre 2015 yılında yayınlanan Emojiler yani yeni gülücük ifadeleri ücretli olacaktır, bununla kalmayan WhatsApp artık sadelikten çıkarak WhatsApp’ın rengini değiştirecek temalar yayınlayacak. WhatsApp rengini değiştirmek istiyorsanız bir süre daha bekledikten sonra WhatsAppa gelen güncellemelerden sonra bu sürümleri indirerek kolaylıkla farklı renklere sahip olan WhatsAppı kullanabilirsiniz, ee tabi ki ücretli olacaktır.

WhatsApp Neden Böyle Bir Atılım Yaptı?

Akıllarda yer alan sorulardan biri olan, WhatsApp’ın sadeliğini bozmasının en asıl sebeplerinden biri olan WhatsApp’ın yıllık ücretlendirme olayı yüzünden bir çok kişi bu duruma bozuluyordu. Ücretsiz olarak kullanmak istediği WhatsApp’a yıllık olarak verilen ücretler artık alınmayacak onun yerine WhatsApp’ta farklı bir ortam yaratmak isteyen kişiler WhatsAppa ücret ödeyerek farklı emojilere, görüntülere ve özelliklere sahip olacak. Artık WhatsApp’ta para konuşur olacak.

Ne Zaman Aktif Olacak, Ne Zaman Yeni Temalar Gelecek?

WhatsApp’ta yeni temaların gelmesi, yeni emojilerin gelmesi yine bir süre sonra olacaktır. WhatsApp’ın son sürümü olan 2.12.407 sürümünde yer alan emojilerin Google Play’e gelmemesi zaten bir işaretti. Eminim WhatsApp’ta kısa bir süre içerisinde çok büyük değişiklikler olacaktır.

2015 Yılına Ait Bedava WhatsApp Kullanma Yolu

WhatsApp’ı bedava kullanmak isteyen kişiler için Proxy adreslerini değiştirerek ve yeni VPN adresleri ekleyerek WhatsApp’a bedava erişim sağlayabilirler. Bunun için telefonunuzun Android olması gerek, ayrıca WhatsApp’ı daha önceden kurmuş olmanız gerekmektedir. WhatsApp’ı bedava kullanmanız için Avea, Vodefone, Bimcell ve Turkcell gibi hatlardan birine sahip olmanız gerekmektedir. 2015 Yılında yeni güncellenen WhatsApp’a bedava erişimi için 37.228.106.200 proxy adresini kullanarak rahatlıkla erişimi sağlayabilirsiniz. WhatsAppa bir diğer ücretsiz şekilde bağlanma yöntemi ise, hattınızın size vermiş olduğu ayarları kurmanız böylelikle göndereceğiniz mesaj, küçük boyutlarda olduğu için Hattınız size bunu göndermenizde izin vermekte. Proxy / VPN olarak kullanmak istiyorsanız Telefonunuzun ayarlar bölümünden “Diğer…” yazan bölümünden Mobil ağlar kısmından yapabilirsiniz.

Erişim Noktası Adlarına dokunarak, Menü tuşundan YENİ APN yazısına tıklayarak. İsim yazan yere 2015 WhatsApp Free yazınız, APN yerine: airtelgprs.com yazınız Proxy bölümüne ise 37.228.106.200 yazıp Bağlantı noktası: 80 olarak ayarlayınız. Bu şekilde bağlantı sağlanmıyorsa telefonunuzu yeniden başlatıp Erişim Noktası bölümüne gerip doğru APN’yi seçip seçmediğinizi kontrol ediniz.

Bir önceki yazımız olan WhatsApp’da Son Görülme Gözükmüyor Neden? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Okumaya devam et
Görüşünü Belirt Kazan

Cemil yilmaz - 10 Temmuz 2018 - 13:41

Bedava üye olmak istıyoum nasıl olurumbedava görüntülü sohbetler istıyorum