Android Ekrana Çift Tıklama İle Ekranı Kapatmak

Android Ekrana Çift Tıklama İle Ekranı Kapatmak
Android Ekrana Çift Tıklama İle Ekranı Kapatmak

Hep ekrana çift dokunarak ekranını kilitleyen insanlara hep özenmişimdir, acaba bir gün benim de telefonum onların telefonları kadar iyi olacak mı diye düşünürken geçtiğimiz günlerde telefonumuzun açma / kapatma tuşu olan güç tuşu bozuldu. Güç butonuna yerleştirmiş olduğum bant ile sadece ekranı açabilmekteyim, lakin açmış olduğum ekranı güç butonu ile tekrar kilitlenmemektedir. Sadece ekranı açan lakin daha sonrasında ekranı kilitlemeyen bu tuş sorununa Google Play üzerinden indirmiş olduğum bir uygulama ile çözüm buldum. Telefonuma indirmiş olduğum bu uygulama sayesinde telefonumun ekranına çift dokunarak kolaylıkla ekranı kilitlemesini sağlıyor ve ayrıca bir kaç özelliğini kullanarak farklı kombinasyonlar ile ekranı açabiliyor ve kilitleyebiliyor. Çok amaçlı işler için yardımcı olan bu uygulama sayesinde Android telefonlarda ekrana çift tıkladığınız zaman ekranı kolaylıkla kapatabiliyorsunuz. Eğer sizlerde ekrana çift dokunarak ekranı kilitlemek istiyorsanız sizler için Google Play’de ücretsiz olarak sunulan DTSO uygulamasını telefonlarınıza hemen indirerek çift dokunarak ekranınızı kolaylıkla hızlı bir şekilde kilitleyebilirsiniz. DTSO uygulaması oldukça hafif, basit ve kullanışlı bir uygulamadır. Google Play’den kolaylıkla Android olan telefonlarınıza indirebilirsiniz ve ardından uygulamayı indirdikten sonra eğer sadece çift dokunarak ekranı kilitlemek istiyorsanız sadece telefonunuzun ana sayfa kısmına arka planı sade olan bir widget ekleyerek kolaylıkla ekranınızı kilitleyebilirsiniz.

DTSO Nedir? Nasıl Kullanılır?

DTSO uygulaması, Google Play’de sunulan sizler için çift dokunarak ekranınızı kolaylıkla kilitleyebileceğiniz bir uygulamadır. Artık sizlerde telefonlarınızın ekranınına çift dokunarak kolaylıkla kilitleyebilirsiniz. Bunun için ilk olarak Google Play’den DTSO uygulamasını indiriniz.

Telefonunuza indirmiş olduğunuz DTSO uygulamasını açmadan direk olarak telefonunuzun UYGULAMALAR kısmında yer alan WİDGETLER seçeneğine dokunarak burada yer alan DTSO Dynamic Widget seçeneğini tutarak ana sayfaya sürükleyin. Ardından ana sayfa kısmına sürüklemiş olduğunuz bu widget seçeneğinde açılan seçeneklerde Transparent seçeneğine dokunun ve ardından widgetin boyutunu ayarlayınız.

Şeffaf görüntüye sahip olan widgete 2 kere hızlı bir şekilde dokunduktan sonra Android olan telefonunuzun tuş kilidi kilitlenecektir.

Nasıl Yapabilirim?

Telefonunuza kurmuş olduğunuz DTSO uygulamasının Widgetlerinde yer alan DTSO Dynamic Widget seçeneğini anasayfanıza aktarın. Açılan seçenekler arasında Transparent seçeneğini seçin ve ardından Widget boyutunu ayarlayın. Belirlemiş olduğunuz alana çift dokunarak ekranınızı kolaylıkla ekranınızı kilitleyebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan YGS'de 180 Almak İçin Kaç Net Gerekir? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Okumaya devam et
Görüşünü Belirt Kazan