4.5G Uyumlu Olan Telefonlar

4.5G Uyumlu Olan Telefonlar
4.5G Uyumlu Olan Telefonlar

BTK’ nın düzenlediği ihale sonunda artık 1 nisan 2016 itibariyle yeni bir nesil sisteme geçilmiş oluyor ancak şu anda tüm vatandaşların aklındaki soru şu benim cep telefonum acaba 4,5G ile uyumlu mu eğer uyumlu değilse ne olacak. Peki uyumluysa bana nasıl bir avantaj sağlayacak.
Dilerseniz sözü uzatmadan 4,5G’ ye uyumlu cihazları sizlere belirtelim ama bilmeyenler için tekrar belirtelim 4,5G 4. Nesil bir sistemdir ve mobil cihaz hızını ve yüksek data kapasitesini sizlerin hizmetine sunacak. Özellikle akıllı evler ve buna istinaden büyük şehirlerdeki alt yapı sorununa büyük bir kolaylık getirecek bunun yanı sıra eğitimden sağlık alanına kadar bir çok noktada bizlere yeterince yardımcı olacak. Bu nedenle gündelik hayatımızda bizlere oldukça büyük kolaylıklar sağlayacak. İstediğiniz her şeyi yüksek hızda indireceksiniz ya da paylaşa-bileceksiniz.

Son zamanlarda herkesin konuştuğu olay 4,5G oldu. Evet 4,5G dedik ama biz bunun ne anlama geldiğini ne zaman hizmete geçeceğini biliyormuyuz derseniz zannediyorum ki bugün bir çok kişi bu konunun dışında kalıyor.
Evet gerçekten de 4,5G özellikle android ve İOS telefon kullananlar için çok önemli çünkü 3. Nesil bir sistemden direk olarak 5. Nesil bir sisteme geçiş yapıyoruz diyebiliriz. Peki bu geçişle neler olacak şu olacak başta ilk önce bir video müzik ya da herhangi bir şeyi indirirken artık saatlerce dakikalarca beklemeyeceğiz saniyeler hızında indirmemiz sağlayacak bunun yanı sıra özellikle cep telefonlarında bir görüntü izlerken genelde kopmalar ve takılmalar meydana gelirdi artık bunlar olmayacak.

İşte sırf bunlar için bile bu tarihi bir olaydır diyebiliriz. Bugün özellikle iş dünyasında bir çok kapıyı aynı zamanda aralamış olacak. Örneğin dünyanın öbür ucuna sırf bir toplantı için girmek zorunda kalınmayacak görüntülü konuşma sayesinde hiçbir zaman görüntü kopmadan ve anlık olarak konferans yapılabilecek. Bu sadece insanların bir cep telefonu hızıyla yapabilecekleri konu. Bunun yanı sıra hayatımıza getireceği bir çok yenilikte olacaktır. Bugün neredeyse bilgisayarsız internetsiz çalışan hiçbir aletimiz edavatımız da yok tabiî ki her konuda bize kolaylık getirecek. Ayrıca nerede olursanız olun telefonunuzun çekmeme durumu ortadan kalkıyor hazırlanan şartname ile 1 km’den uzun tünellerde de çekmesi zorunlu olacak.

4.5G Teknolojisine Uyumlu Cihazlar?

Burada 4,5G teknolojisinde en önemli konu sim kartı yani sim kartınız eğer ki 4,5G’ ye uyumlu ise o dakikadan sonra büyük olasılıkla bütün telefonlarda kullanılabilecek ama biz yine de aşağıda sizlere kullanılabilecek bazı telefonların isimlerini belirtelim istedik.
Turkcell, Apple Iphone ,Blackberry, Nokıa, Sony Xperıa , Samsung , LG,Htc, Huaweı, Vodafone , Avea , Vestel, General Mobıle, Casper , Asus

Evet bu yukarıda saydığımız telefon ve bu telefonların Android, İOS olanlarının hepsinde 4,5G hizmetinden yararlanılabilecek.

Bir önceki yazımız olan Turkcell Fatura Ödeme İşlemi Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Okumaya devam et
Görüşünü Belirt Kazan