4.5G Nasıl Geçilir?

4.5G Nasıl Geçilir?
4.5G Nasıl Geçilir?

Dünyada uzun zamandır kullanılan ve çok yakında ülkemizde de kullanılacak olan 4.5G ye nasıl geçilir? İlk olarak şunu söyleyelim tüm şebekelerden ücretsiz olarak sahip olabileceğiz bu harika hızlı teknolojiye. Diğerlerine oranla çok daha hızlı alt yapısı çok daha pahalı ve masraflı internete bağlandığımızda bekleme süresi en düşük olup gelişmiş ileri bir telekomünikasyon hizmetidir. Şu an herhangi bir ücret belirlenmiş değil tüm operatörler ücretsiz geçiş sağlamakta günümüz itibarı ile ama elbette her şey bu kadar değil öncelikle 4.5G uyumlu bir cep telefonumuzda olması gerekecek. Çeşitli internet sitelerinde hani marka ve model telefonların bu sisteme uyumlu olduğunu araştırıp bulabilme imkânına sahipsiniz. Elbette operatörünüz müşteri hizmetleri servislerinde de marka ve modelinizi belirtip bunu öğrenebilirsiniz. Bu sisteme geçileceği yukarda belirttiğimiz tarihten itibaren şebekeler gerek mesaj yolu ile gerekse müşteri danışma sistemleri sayesinde bizleri bilgilendirecek. Cep telefonumuza gelecek olan mesaj lar sayesinde adımları izleyip geçiş yapabileceksiniz. Çok yakında HD kalitesinde kaçırdığımız dizileri ve filmleri sosyal ağlardaki birçok videolu paylaşımlarını rahatlıkla kesintisiz ve tertemiz bir şekilde izleyebileceksiniz. Uyumlu cep telefonuna sahip olan herkes bundan faydalanabilecek. Bir an önce sizlerde operatörünüzden ücretsiz olarak cep telefonunuzun ve sim kartınızın 4.5G ye uyumlu olup olmadığını öğrenip ön başvuru ve aboneliğinizi yaptırın. Geçiş olacağı tarihte beklememiş ve zaman kaybetmeden geçiş yapmanızı sağlamış olursunuz bu sayede. Özellikle internet kullanıcılarının merakla beklediği bu yenilik sayesinde artık internette dolaşmak, gezmek, sosyal ağlardan faydalanmak dosya aktarımı yapmak içerik indirmek daha kaliteli pürüzsüz ve hatasız ve hızlı olacak. Artık hemen herkesin akıllı cihazlar kullandığını varsayarsak bu geçiş oldukça kolay ve çoğu kişinin rahatlıkla kullanabileceğini de varsayabiliriz. Bu cihazlara sahip olmayanlar ise bu üstün uygulamadan yararlanmak istiyorsa uyumlu bir akıllı cihaz alması zorunluluğu yaşayacaktır. 4.5G hızı ve özellikleri geniş kapsama ağı ve üstün çekim gücü ile gerek yurt dışı gerekse yurt içinde ki sevdiklerimiz, arkadaşlarımız ve eş dost ile kesintisiz haberleşmenin pürüzsüz bir görüntülü konuşmanın sınırsız mesajlaşmanın keyfine varacağımız bir dönem bizleri bekliyor. HD kalitesinde izleyeceğimiz filmler le sinema keyfini cepten evimize ve bulunduğumuz her ortamda yaşama güzelliğini yaşayacağız. Umarım ki 4.5G ye nasıl geçilir?  Sorusuna en doğru ve ayrıntılı cevabı verebilmişizdir.

Turkcell 4.5G Nasıl Geçilir?

Turkcell, ülkemizin gelişmiş operatörlerinden en başta gelenidir. Başlatmış olduğu 4.5G hareketi sayesinde 4.5G uyumlu telefona sahip olan her müşterisinin hattını alıp ücretsiz olarak 4.5G uyumlu hat veriyor. Ayrıca ücretsiz hizmet vermesiyle kalmıyor bunun üzerine 1GB hediye internet’de hediye ediyor. Eğer sizin de bir 4.5G uyumlu telefonunuz var ise hemen hattınızı Turkcell Bayiye götürerek hattınızı anında ücretsiz olarak 4.5G uyumlu hale getirebilirsiniz.

Vodafone 4.5G Nasıl Geçilir?

Vodafone operatöründe 1 Nisan 2016 tarihinden itibaren de geçerli olan 4.5G sürümüne yükselmek istiyorsanız yapmanız gereken tek işlem; hemen hattınızı alıp bir Vodafone bayiye giderek hattınızı 3G yerine 4.5G yapıyorsunuz ve ardından 4.5G uyumlu telefonunuza takarak 1 Nisan 2016 tarihinden itibaren 4.5G’nin tadını çıkartıyorsunuz.

Avea 4.5G Nasıl Geçilir?

Eğer sizin hattınızda benim hattım gibi Avea ise yapmanız gereken tek işlem bir Avea operatörüne giderek 3G hattınızı verip 4.5G hattınızı almak. Bu işlem sonucunda Avea’dan 4.5G şerefine 1GB hediye internet kazanmış olacaksınız. 4.5G nasıl geçilir sorusu hakkında sormak istediğiniz soruları bana alt kısımdan yorum olarak belirtebilirsiniz sizlere en kısa süre içerisinde dönüş yapacağım.

Bir önceki yazımız olan İSMEK İnternet Programcısı (PHP) Sınav Soruları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Okumaya devam et
Görüşünü Belirt Kazan